Od nowego roku wzrosną opłaty za korzystanie z basenów Aqua Lublin, Strefy H2O i CSR Łabędzia

Więcej trzeba będzie zapłacić za korzystanie z lubelskich basenów. Zarządzający obiektami Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podwyżkę tłumaczy wzrostem kosztów utrzymania kompleksów.

Od 1 stycznia więcej trzeba będzie zapłacić za korzystanie z lubelskich basenów: kompleksu Aqua Lublin, Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Łabędzia i Strefy H2O. Zarządzający nimi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podwyżkę tłumaczy m.in. wzrostem płacy minimalnej, co przekłada się na rosnące koszty utrzymania obiektów. Cena biletu normalnego, upoważniającego do korzystania od poniedziałku do piątku przez 75 minut z aquaparku i basenu olimpijskiego w Aqua Lublin wzrośnie z 23 na 24 złote, za bilet trzygodzinny trzeba będzie zapłacić więcej o dwa złote, a za bilet no-limit trzy złote więcej.

Bilety ulgowe podrożeją odpowiednio o złotówkę, 2 zł i 4 złote. W weekendy 75 minutowy wstęp na basen będzie kosztował 26 złotych, czyli złotówkę więcej, cena trzygodzinnego biletu wzrośnie o 3 złote do 54 złotych, a biletu bez limitu czasu o 4 złote do 69 złotych. Ulgowe podrożeją odpowiednio o 1, 3 i 3 złote. Bez zmian pozostanie jedynie kwota, jaką należy dopłacić za przekroczenie limitu czasu. Dalej będzie ona wynosiła 40 groszy za każdą minutę. Nie wzrosną też ceny nauki pływania czy zajęć aquafitness.

– Wprowadzenie nowego cennika jest konieczne ze względu na rosnące wraz z początkiem nowego roku koszty funkcjonowania obiektów, wynikające w zdecydowanej większości z czynników zewnętrznych, niezależnych od spółki. Wzrośnie m.in. płaca minimalna, co ma bezpośredni związek z wzrostem kosztów usług świadczonych na rzecz MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie przez zewnętrzne firmy. Chodzi m.in. o obsługę ratowniczą, sprzątanie i ochronę, których koszt w 2020 roku będzie o co najmniej 10 procent wyższy niż w 2019 roku. Dla przykładu koszty obsługi ratowniczej szacunkowo będą wyższe o: blisko 450 tys. w Aqua Lublin, ponad 200 tys. zł w CSR Łabędzia i ponad 80 tys. zł w Strefie H2O – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

Klienci będą mieli jednak możliwość skorzystania z ofert specjalnych, dzięki którym można zapłacić mniej za korzystania z basenów. W ofercie pozostawiono cieszące się dużym zainteresowaniem promocje, niektóre jednak lekko zmodyfikowano. W promocji Happy Hours, która obowiązuje od poniedziałku do piątku do godziny 15:00, przy zakupie biletu 75 minutowego, kolejne 75 minut będzie gratis. Nadal obowiązywać będą Studencka Środa, czyli rabat w wysokości 30 proc. w godzinach od 16:00 do 22:00, czy Rodzinna Sobota, w ramach której dziecko płaci za bilet tylko 5 złotych.

 

(fot. lublin112)

20 komentarzy

 1. Jak co chwilę ktoś s*a do basenu i trzeba czyścić, to nic dziwnego, że będzie drożej. Teraz wszyscy zapłacimy za syfiarzy.

  • i za 500+…! Jeszcze trochę i te 500+ nie pokryje inflacji… ale tak właśnie wychodzi jak głupi naród daje się przekupić własną kasą… A wielu mówiło że tak będzie… ale „co „KODziarze” mogą wiedzieć o „rzondzeniu””…

 2. Ceny wzrosną, zacznie przychodzić mniej ludzi i trzeba będzie dotować ten basen. Bardzo udana inwestycja.

  • ceny wzrosną raptem o 1zł w przypadku biletów 75min i 2zł za bilety 180min, przy dzisiejszych ciągłych podwyżkach wszystkiego nie jest to jakaś drastyczna kwota

 3. Chcieliście PiS to macie. Wszystko będzie drożeć

  • Głąbie przecież to inwestycja pełowskiego Zuka … więc masz co chciałeś. I to jego kolesie decydują o cenie biletów … Ale w WSI24 tego nie powiedzieli i skąd głąb może o tym wiedzieć …

   • Pis peło jedno zło, a podatki idą z góry

    • Ale to PiS podnosi cały czas podatki żeby spełnić swoje obietnice wyborcze naszymi pieniędzmi, jeśli koszty utrzymania idą do góry to normalne że podniosą ceny

 4. pływak zółtobrzeżek

  trzeba jakoś przyjaciół łysego wynagradzać

 5. „W promocji Happy Hours, która obowiązuje od poniedziałku do piątku do godziny 16:00”
  Sami poniżej wstawiliście grafikę, że Happy Hours obowiązuje do godziny 15:00.
  Może poprawcie bo albo głupoty piszecie, albo Aqua kłamie.

  Przypominam, że Happy Hours w Aqua były kiedyś do 17:00, później do 16:00, a teraz do 15:00, nosz w d.. kurna olek.

  • Rzeczywiście jest nieścisłość. MOSiR przekazuje, że Happy Hours obowiązuje od poniedziałku do piątku do godziny 16:00, jednak w grafice jest godzina 15:00. Również na stronie Aqua Lublin jest podana godzina 16:00.

 6. Przecież nie musi tam nikt chodzić.

 7. Ceny uważam zdecydowanie za wysokie…tym bardziej ze konkurencja ma niższe. Czy wzrost cen wróży sukces?…myślę że to może być impuls do niższej popularności tego obiektu. Zreszta rynek sam zweryfikuje słuszność decyzji zarządcy.

 8. Basen olimpijski to w cenniku nazwa nieadekfatna do rzeczywistości bo chyba zwykle jest on podzielony na pol po dlugosci. Niech znieni mosir nazwe na basen 25m i będzie ok.

 9. pincetplusów teraz nie będzie stać nawet na to by się utopić ….. hahahhhaaaaaa

 10. Mogę klocka tam postawić w obu tych basenach, o ile można nazwać basenem chyba ze szpitalnym buhehehe, zamknąć te badziewia!!!

 11. Moim zdaniem basen byl zle zaprojektowany, mozna bylo w większym stopniu pochylic sie nad kosztami utrzymania, ogrzewaniem, kubaltura, czy ogniwa słoneczne,pompy ciepla. Ale u nas to norma, wydac pieniądze jak sa, odtrabic sukces a potem ‚jakos będzie’.

 12. Lublin cały w ludziach PO

  A może by tak prezesom zmniejszyć pensje i całemu zarządowi. Po co 3 prezesow których utrzymanie kosztuje 50tys miesięcznie co daje kwotę 600tys zł rocznie. To jest paranoja w normalnym kraju jakby przedsiębiorstwo przynosiło straty 5mln rocznie to by to zamknęli albo zmienili cały zarząd

 13. Polonista gawędziarz

  Spa Orkana nie reaguje ma 500+.
  Wybudowane za prywatne pieniądze i jeszcze mają na tym zysk i zwrot inwestycji.
  Aqua wybudowane za „niczyje” i nie może wyjść na plus
  Kto tym zarządza?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach