Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od nowego roku wzrosną opłaty za korzystanie z basenów Aqua Lublin, Strefy H2O i CSR Łabędzia

Więcej trzeba będzie zapłacić za korzystanie z lubelskich basenów. Zarządzający obiektami Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podwyżkę tłumaczy wzrostem kosztów utrzymania kompleksów.

Od 1 stycznia więcej trzeba będzie zapłacić za korzystanie z lubelskich basenów: kompleksu Aqua Lublin, Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Łabędzia i Strefy H2O. Zarządzający nimi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podwyżkę tłumaczy m.in. wzrostem płacy minimalnej, co przekłada się na rosnące koszty utrzymania obiektów. Cena biletu normalnego, upoważniającego do korzystania od poniedziałku do piątku przez 75 minut z aquaparku i basenu olimpijskiego w Aqua Lublin wzrośnie z 23 na 24 złote, za bilet trzygodzinny trzeba będzie zapłacić więcej o dwa złote, a za bilet no-limit trzy złote więcej.

Bilety ulgowe podrożeją odpowiednio o złotówkę, 2 zł i 4 złote. W weekendy 75 minutowy wstęp na basen będzie kosztował 26 złotych, czyli złotówkę więcej, cena trzygodzinnego biletu wzrośnie o 3 złote do 54 złotych, a biletu bez limitu czasu o 4 złote do 69 złotych. Ulgowe podrożeją odpowiednio o 1, 3 i 3 złote. Bez zmian pozostanie jedynie kwota, jaką należy dopłacić za przekroczenie limitu czasu. Dalej będzie ona wynosiła 40 groszy za każdą minutę. Nie wzrosną też ceny nauki pływania czy zajęć aquafitness.

– Wprowadzenie nowego cennika jest konieczne ze względu na rosnące wraz z początkiem nowego roku koszty funkcjonowania obiektów, wynikające w zdecydowanej większości z czynników zewnętrznych, niezależnych od spółki. Wzrośnie m.in. płaca minimalna, co ma bezpośredni związek z wzrostem kosztów usług świadczonych na rzecz MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie przez zewnętrzne firmy. Chodzi m.in. o obsługę ratowniczą, sprzątanie i ochronę, których koszt w 2020 roku będzie o co najmniej 10 procent wyższy niż w 2019 roku. Dla przykładu koszty obsługi ratowniczej szacunkowo będą wyższe o: blisko 450 tys. w Aqua Lublin, ponad 200 tys. zł w CSR Łabędzia i ponad 80 tys. zł w Strefie H2O – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

Klienci będą mieli jednak możliwość skorzystania z ofert specjalnych, dzięki którym można zapłacić mniej za korzystania z basenów. W ofercie pozostawiono cieszące się dużym zainteresowaniem promocje, niektóre jednak lekko zmodyfikowano. W promocji Happy Hours, która obowiązuje od poniedziałku do piątku do godziny 15:00, przy zakupie biletu 75 minutowego, kolejne 75 minut będzie gratis. Nadal obowiązywać będą Studencka Środa, czyli rabat w wysokości 30 proc. w godzinach od 16:00 do 22:00, czy Rodzinna Sobota, w ramach której dziecko płaci za bilet tylko 5 złotych.

 

Od nowego roku wzrosną opłaty za korzystanie z basenów Aqua Lublin, Strefy H2O i CSR Łabędzia Od nowego roku wzrosną opłaty za korzystanie z basenów Aqua Lublin, Strefy H2O i CSR Łabędzia Od nowego roku wzrosną opłaty za korzystanie z basenów Aqua Lublin, Strefy H2O i CSR Łabędzia

(fot. lublin112)

20 komentarzy

 1. Moim zdaniem basen byl zle zaprojektowany, mozna bylo w większym stopniu pochylic sie nad kosztami utrzymania, ogrzewaniem, kubaltura, czy ogniwa słoneczne,pompy ciepla. Ale u nas to norma, wydac pieniądze jak sa, odtrabic sukces a potem 'jakos będzie’.

 2. Lublin cały w ludziach PO

  A może by tak prezesom zmniejszyć pensje i całemu zarządowi. Po co 3 prezesow których utrzymanie kosztuje 50tys miesięcznie co daje kwotę 600tys zł rocznie. To jest paranoja w normalnym kraju jakby przedsiębiorstwo przynosiło straty 5mln rocznie to by to zamknęli albo zmienili cały zarząd

 3. Polonista gawędziarz

  Spa Orkana nie reaguje ma 500+.
  Wybudowane za prywatne pieniądze i jeszcze mają na tym zysk i zwrot inwestycji.
  Aqua wybudowane za „niczyje” i nie może wyjść na plus
  Kto tym zarządza?

Z kraju