690 680 960

Od najbliższego wtorku utrudnienia w ruchu na ul. 1 Maja. Potrwają one kilka miesięcy

Od wtorku (15 lutego) zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ul. 1 Maja. Utrudnienia z przejazdem potrwają do końca maja.

Na ul. 1 Maja nastąpi zawężenie połowy jezdni – strony prawej jadąc od placu Dworcowego. Prace będą prowadzone etapowo, odcinkami o długości około 60 m, z zapewnieniem dojścia do posesji i punktów handlowych. W rejonie prowadzonych robót nie będzie możliwości parkowania.

Drogowcy będą się przesuwać od końca ulicy w stronę dworca. Taka sama organizacja ruchu będzie obowiązywała dla prac prowadzonych po drugiej stronie jezdni.

W związku z prowadzonymi robotami wystąpią utrudnienia w ruchu związane z: częściowym zawężeniem ulicy, ograniczeniem możliwości parkowania samochodów osobowych na odcinkach, gdzie będą prowadzone prace, wyłączeniem z korzystania istniejących przejść dla pieszych, zamknięciem chodników dla pieszych i przekierowaniem ruchu na ciągi znajdujące się poza zakresem robót, czasowym ograniczeniem wjazdu/wyjazdu do działek przyległych.

Zakończenie robót przewiduje się na koniec maja. W pierwszej kolejności, na całym zakresie zadania, drogowcy sfrezują starą nawierzchnię bitumiczną. Następnie, zaczynając od pl. Bychawskiego, rozpoczną roboty ziemne przy budowie kanalizacji deszczowej i usuwaniu kolizji z sieciami. Jednocześnie LPGK będzie prowadził prace przy sieci gazowej. To roboty dodatkowe, nie wynikające z kontraktu.

Prace na ul. 1 Maja to kolejny etap w ramach trwającej inwestycji budowy Dworca Metropolitalnego i modernizacji pobliskich ulic. Po przebudowie ul. 1 Maja stanie się architektonicznym przedłużeniem placu Dworcowego. Pojawią się na niej nowe nasadzenia drzew i krzewów, a także blisko 60 miejsc parkingowych i stojaki rowerowe.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Proponuję w tym samym czasie zabrać się za remont Pocztowej. I chodnika przed dworcem. Jak robić rozpier…, to na całego!

 2. Nie zapomnijcie o miejscach na parkomaty !.

  • Jeżeli miejsca postojowe mają być ciągle zajęte, to wolę, żeby ich nie było wcale. A jeżeli miejsca postojowe już są, to też kiedyś będę miał tam potrzebę zaparkowania i chciałbym zaparkować, nawet za te kilka PLN/h niż wcale. A jak komuś za drogo – to autobusem/taxi/rowerem/nogami/e-hulajnogą.

   • I jak zwykle Franio z wypocinami. Znawca wielu wątków na forum to coś podobnego jak u naszych komentujących w TVPic.

 3. A nie lepiej to wszystko wyburzyć

 4. Do maja powiadacie. Ale którego roku?

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej