Od dzisiaj można składać wnioski o wsparcie z „tarczy turystycznej”

Od dziś firmy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej mogą korzystać ze wsparcia tarczy antykryzysowej 5.0 w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Pierwsze rozwiązanie to zwolnienie ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień tego roku dla firm, które powstały przed 30 czerwca. Trzeba też wykazać spadek przychodów o co najmniej 75 proc. w porównaniu do sytuacji sprzed roku. Wnioski o umorzenie składek – także opłaconych – można składać do końca listopada. A do końca października jest czas na przekazanie dokumentów rozliczeniowych do ZUS. Agenci turystyczni i przewodnicy turystyczni uzyskali teraz prawo do świadczenia postojowego w wysokości 2080 zł. Mogą je otrzymać do trzech razy.

Branżowa tarcza przewiduje również dodatkowe świadczenie postojowe dla przedsiębiorców, którzy prowadzą przewóz wycieczkowy i turystyczny, występują w przedstawieniach lub je wystawiają oraz tych, którzy prowadzą pokoje zagadek, domy strachu, dyskoteki, salony gier elektronicznych, plaże, czy jarmarki. Mogą otrzymać dodatkowe postojowe, jeśli co najmniej raz skorzystali z dotychczasowego postojowego. Warunkiem jest też spadek przychodu o co najmniej 75 procent.

Szacuje się, że w województwie lubelskim ze wsparcia branżowej tarczy antykryzysowej w ZUS może skorzystać ok. 3,6 tys. przedsiębiorców. Wnioski należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS