Od czwartku na terenie całego kraju będzie obowiązywał stopień alarmowy BRAVO-CRP

Na terenie Polski od czwartku będzie obowiązywał drugi stopień alarmowy CRP (Bravo-CRP). We wtorek premier Mateusz Morawiecki podpisał w tej sprawie stosowne zarządzenie.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju.

Będzie on obowiązywał od 10 października br. od godz. 00:01, do 14 października br. do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanymi z organizacją wyborów parlamentarnych.

Przez okres obowiązywania stopnia alarmowego CRP, będzie się odbywało m.in. wzmożone monitorowanie stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej.

Oprócz tego służby będą monitorować i weryfikować czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej. Będzie sprawdzana dostępności usług elektronicznych, zaś personel instytucji zostanie poinformowany o konieczności zachowania zwiększonej czujności. Co więcej, wprowadzone zostaną całodobowe dyżury administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania organizacji oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów, po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw wewnętrznych i szefa ABW, a w przypadkach niecierpiących zwłoki – minister właściwy do spraw wewnętrznych, po zasięgnięciu opinii szefa ABW, informując o tym niezwłocznie Prezesa Rady Ministrów. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym Policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

(fot. KPRM)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Mogli by lepiej władować kasę w lepsze systemy informatyczne takie jak CEPIK, który był totalna klapą, bo zrobiony po taniości jak wszystkie inne państwowe programy tego typu. No ale co tu sie dziwić, jeśli połowa rządzących to już praktycznie dziadki…

 2. „Brawo Czecia eR Pe”

 3. Krzywousty musi czuć się mocno zagrożony, skoro sobie i swojemu gangowi organizuje na czas wyborów taką ochronę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach