Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Od 30 lat pilnują porządku na terenie miasta. W urodzinowym prezencie otrzymali nowe auto

Straż miejska w Krasnymstawie powstała 30 lat temu. Właśnie mija rocznica powstania jednostki. Z tej okazji zorganizowano jubileuszowe wydarzenie.

W miniony weekend w Krasnymstawie zorganizowano jubileusz funkcjonowania straży miejskiej. Formacja ta została założona 30 lat temu i przez ten czas nieustannie ewoluowała w dążeniu do coraz lepszego działania. Jak podkreślał burmistrz Robert Kościuk, to wszystko sprawiło, że dziś jest to nowoczesna, profesjonalna i skutecznie działająca jednostka, a strażnicy podejmują liczne działania zarówno na rzecz utrzymania porządku w mieście jak też w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

Przypomniano, że strażnicy miejscy wykonują też szereg zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami. Do tego dochodzi realizowanie programów edukacyjnych i profilaktycznych. Zajmują się również kontrolami i wizjami lokalnymi oraz zabezpieczają organizowane w mieście imprezy masowe.

W wydarzeniu wzięły udział osoby, które w ostatnich trzech dekadach pełniły służbę w Straży Miejskiej. Nie zabrakło podziękowań i okolicznościowych dyplomów. Z okazji jubileuszy strażnicy otrzymali też nowy samochód służbowy.

(fot. UM Krasnystaw)

46 komentarzy

 1. A to nie jest tak, w tych ichnich księgach szamańskich, że jak szaman nie sprawuje właśnie mszy, to stułę może założyć na komżę, albo albę, ale nie na zwykłą sutannę?
  Dla znajomego pytam.

 2. Klecha też jest a po co, co on tam czyta w tym kajecie, jak by mogli to by święcili wszystko i co łaska 200 zł .

  • Rrr eeedakor Mi MIchnik

   Dawno temu, jak bywałem w kościele (bo mnie do tego zmuszano), zastanawiałem się m.in. po co klecha czyta Polakom list pisany, do Koryntian , którzy nie umieli ani, czytać ani pisać, naruszając przy tym tajemnicę korespondencji.

 3. Nie będzie niczego,zobaczycie.
  Kościołów,sejmu, straży pożarnej i miejskiej,nie będzie nic.
  Nic nie zostanie,nic nie będzie.
  Tylko dziura i słowo,, kiedyś, przeszłość, było, dawno temu,,

 4. Rrr eeedakor Mi MIchnik

  Masz rację, poświęcą wszystko… mam nawet zdjęcie wiejskiego kibla za stodołą z użytkownikiem w środku, który jest „poświęcany”. Tfu !

 5. Czarownik obowiązkowy. Brakuje tylko złożenia ofiary w postaci dziewicy wrzuconej do wulkanu.

 6. Dlaczego lewactwo tak strasznie boi się księdza?

  • Nikt się go nie boi. Darmozjad świadczy usługi czarodziejskie więc niech rejestruje działalność i płaci podatki. W tym przypadku niech wystawi fakturę.

  • Bo jest chodzącą oznaką ciemnoty i zacofania. Nikt się nie boi, tylko wstyd na pół świata.

 7. Co wam ten ksiądz przeszkadza? Wy u komuni nie byliście? Bierzmowania nie mieliście? Ślubu nie bierzecie czy nie będziecie brali? Co sobą reprezentujecie? Żal waszych matek i ojców bo wiać ze mieli i mają wywalone na was a wy kształcicie się w internecie.

  Może ksiądz jest po to bo większość normalnych ludzi w coś wierzy lub chce wierzyć i najnormalniej w świecie czują się lepiej, pewniej po takiej ceremoni.

  A Wy w Co wierzycie? W internet? W Facebooka? W YouTuba?
  Dla mnie Wy i wasi starzy to niedorozwinięte małpy z dostępem do sieci. Szkoda was bo biedne życie macie.

 8. Sam fakt istnienia straży miejskiej potępiam bo to niepotrzebna formacja do gnębienia i łupienia ludzi.

 9. Parę blokad na koła na pace się zmieści.

 10. Dla pisu mówię Nie

  Na piechotę z blokadami niech zapie…… .Dość utrzymywania ich.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo