Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Od 15 maja zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu?

W środę poznaliśmy zmiany jakie nastąpią w najbliższych tygodniach w związku z łagodzeniem obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Znana jest również data, od kiedy nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu. Jest jednak pewien warunek.

W ostatnich dniach zauważalny jest znaczny spadek liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Wszystko m.in. za sprawą naszego odpowiedzialnego zachowania i coraz większej liczby zaszczepionych osób.

Jeżeli trend spadkowy będzie utrzymywał się również w nadchodzących dniach, możliwe będzie luzowanie kolejnych obostrzeń. Zmienią się również zasady dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zwłaszcza na świeżym powietrzu.

Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń możliwe będzie stopniowe luzowanie obostrzeń według przedstawionego dzisiaj harmonogramu. Co ważne, harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Jeżeli chodzi o maseczki, od 15 maja planowane jest zniesienie obowiązku noszenia ich na świeżym powietrzu. Tutaj jest pewne zastrzeżenie, jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – będzie możliwe zniesienie tego obowiązku. Bez zmian pozostanie natomiast obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

(fot. lublin112.pl)

22 komentarze

 1. Spada liczba a potem wzrasta. Kolejna fala i spadek po szczycie etc.. Czy naprawdę ktoś jeszcze wierzy w te krętactwa rządzących.. Niedługo sam Naczelnik państwa się w tym pogubi która to fala

 2. No dzieciaki, komentarze start.
  ***** ***

 3. A co z targowiskami gdzie kupę ludzi chodzi obok siebie a jest to na „świeżym” powietrzu?

 4. Nie nosiłam, nie noszę i nosić nie będę. Idiotyczne nakazy NIC nie dające, a na pewno nie zapobiegające zakażeniu jakimkolwiek wirusem. Dla niedowiarków quiz. Ile osób z personelu medycznego zaraziło się wirusem, nosząc maseczki?

  • QWERTY – quiz dla głąbów takich jak ty.
   Wracamy do czasów przed pandemią obecnego wirusa.
   Czy chirurg na sali operacyjnej zakładał maseczkę aby się czymś nie zarazić?

   • The bilu odróżniasz środowisko aseptycznej sali operacyjnej od środowiska naturalnego?

    • Co to jest środowisko naturalne?

    • Jeszcze większy „The bilu” – maseczka chroni noszącego maseczkę czy osobę mającą kontakt z osobą noszącą maseczkę?
     To cały czas nawiązanie do twojego pytania:
     (…) Ile osób z personelu medycznego zaraziło się wirusem, nosząc maseczki? (…)

     • Mimo, iż zacząłeś od obrażania, to postanowiłam ci odpowiedzieć.
      Przypomnieć ci narrację z marca 2020 r.? „Maseczki chronią noszącego”. Potem było „maseczki chronią przed noszącym”. Ostatecznie okazuje się, że NIE chronią ani jednych, ani drugich. Ale „wystraszonych” nie sposób przekonać i nie zamierzam, a wyrażanie opinii wciąż jest dozwolone w Polsce.

  • To może jeszcze napisz że do sklepów nie chodzisz

   • „To może jeszcze napisz że do sklepów nie chodzisz”
    Do tych na „świeżym powietrzu”?

 5. a gdzie jest to świeże powietrze ?

 6. Dezinformacja podstawą plandemii. Wiadomym od dawna jest że nie da się zarazić na świeżym powietrzu. Tylko infekcja następuje w zamkniętych pomieszczeniach. Niedawno byla mowa że najlepiej nosić dwie maseczki a potem że na dworze nie wskazane jest. Eksperci kowidowi to niespotykane ameby intelektualne.

 7. Wkoncu ! Ale tego można było się po nich spodziewać. Nikt itak by nienosil masczki w połowie maja i w lecie ! Więc dane muszą być teraz pomniejszone .

 8. „Wszystko m.in. za sprawą naszego odpowiedzialnego zachowania i coraz większej liczby zaszczepionych osób. ”

  To jakiś żart, prawda? Nie to że sezon grypowy się kończy?

  • Wiesz, do większości ludzi nie trafia, że obostrzenia, szczepienia i maseczki nie pomogły NIC. Cały czas jest liczbą ok 10 tys infekcji pomimo, że większość ludzi przechorowała covid-19 jak i co 4 Polak jest zaszczepiony. BEzsens,

 9. Maski na swiezym powietrzu tylko i wylacznie chronia przed mandatem….przed wirusem taka mokra i zachuchana maska nie chroni….ludzie…

 10. Mogli by już skończyć ten cyrk, na całym świecie juz odpuścili sobie, nosi kto chce, tylko u nas jak zwykle musi byc odwrotnie. Pół roku noszenia tych szmat, czy też jak kto woli uciętych worków od odkurzacza nie uchroniło przed wzrostem zakażeń ani przed trzecią falą, za to nie jednemu człowiekowi przyczyniło się do innych zakażeń czy chorób płucnych. Gdyby była taka potrzeba to przez tyle lat człowiek ewolucyjnie wykształcił by sobie maskę i rodził się z nią.

Wiadomości z info112