Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatelka Bułgarii zatrzymana za sprzedaż podrobionej odzieży. Grozi jej 5 lat więzienia (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 39-letnią obywatelkę Bułgarii, która na targowisku w Opolu Lubelskim oferowała do sprzedaży ubrania z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1000 sztuk odzieży.

Wczoraj rano policjanci wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Straży Granicznej udali się na teren targowiska miejskiego w Opolu Lubelskim, gdzie według ich informacji miało dochodzić do nielegalnego handlu ubraniami z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

W trakcie czynności mundurowi zauważyli, że jedna ze sprzedających kobiet oferuje odzież, na której widnieją podrobione znaki towarowe renomowanych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 1000 sztuk odzieży, która trafiła do policyjnego depozytu. Zatrzymali również 39-letnią obywatelkę Bułgarii, która oferowała taki towar do sprzedaży.

Zabezpieczona odzież zostanie przesłana do poszczególnych firm celem dokładnego przebadania i szczegółowej wyceny strat. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej handel “podróbkami” jest przestępstwem. Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami 39-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, w przypadku gdy proceder był stałym źródłem dochodu kara może wynosić nawet do 5 lat.

Obywatelka Bułgarii zatrzymana za sprzedaż podrobionej odzieży. Grozi jej 5 lat więzienia  (zdjęcia)

(fot. Policja Lubelska)

6 komentarzy

  1. Jak na każdym jednym targu.

  2. konkurencja z sąsiedniego targowiska handlująca tym samym??

  3. Tak to jest jak się nie da w łapę.

  4. Ciekawe kto podkablował 😀