Obywatele Algierii nielegalnie przekroczyli granicę. Pięć osób zatrzymano, w tym organizatorów przerzutu (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech nielegalnych migrantów. Oprócz nich mundurowi zatrzymali osoby, które miały odwieźć je od granicy państwa.

W ubiegłą sobotę funkcjonariusze straży granicznej z Hrubieszowa, zatrzymali w rejonie miejscowości Ślipcze, w powiecie hrubieszowskim, trzech obywateli Algierii. Osoby te nielegalnie przekroczyły granicę polsko-ukraińską, przepływając wpław rzekę graniczną Bug.

Tego samego dnia, również w miejscowości Ślipcze, zatrzymano dwie kolejne osoby, także obywateli Algierii. Mężczyźni wypożyczonym w Niemczech autem podjechali pod granicę i oczekiwali na imigrantów. Jak ustalili funkcjonariusze, to organizatorzy przerzutu, których zadaniem było odebranie nielegalnych migrantów i przetransportowanie ich w głąb Europy.

Zatrzymane osoby przyznały się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. Mężczyźni zeznali, że powodem była chęć przedostania się do Europy Zachodniej w celu podjęcia pracy. Przedstawiono im zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i przekazano stronie ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

Pozostałym dwóm obcokrajowcom postawiono zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(fot. NOSG)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!