Obywatele Afganistanu i Pakistanu podróżowali ukryci w naczepie. Chcieli dotrzeć do Włoch (wideo, zdjęcia)

Podczas wspólnej akcji Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola oraz lubelskiej służby celno-skarbowej z Koroszczyna zatrzymali czterech nielegalnych migrantów. Obywatele Afganistanu i Pakistanu ukryli się w naczepie ciężarówki jadącej z Serbii do Rosji.

Kierowniczka zmiany służby celno-skarbowej z Koroszczyna przejeżdżała wzdłuż kolejki pojazdów ciężarowych stojących przed terminalem w Koroszczynie – by zweryfikować liczbę ciężarówek oczekujących na odprawę. W pewnym momencie zauważyła poruszenie wśród kierowców ciężarówek na serbskich numerach rejestracyjnych.

Mając podejrzenie, że w naczepie pojazdu mogą się znajdować nielegalni migranci, a potwierdziły to odgłosy dobiegające z jednej z ciężarówek, po tym jak zastukała w drzwi pojazdu, podjęto decyzję o rewizji naczepy.

Na miejscu interweniował również patrol straży granicznej. Podczas szczegółowe kontroli ciężarówki, w naczepie ujawniono czwórkę nielegalnych migrantów, dwóch mężczyzn (obywateli Afganistanu) oraz parę nastolatków (obywateli Afganistanu i Pakistanu).

 

 

Jak się okazało, cała czwórka nie miała dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski. Migranci zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy straży granicznej, zaś w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Krajem docelowym ich wyprawy miały być Włochy, jednak ku ich zaskoczeniu znaleźli się w pobliżu granicy z Białorusią.

Sąd zadecydował, że osoby pełnoletnie trafią do ośrodka dla cudzoziemców zaś nastolatkowie zostaną umieszczeni w placówce opiekuńczo – wychowawczej. Trwa ustalanie okoliczności nielegalne migracji zatrzymanych osób.

 

(fot. KAS, NOSG)

5 komentarzy

 1. I po co było w ogóle to ruszać, by wyjechali i byli problemem Rosjan.

 2. chłopaki pomylili autobusy gdyby wysiedli w rosji to by szybko z wieli . tam się nie cackają z uchodzcami , na dzieńdobry łomot a potem też

 3. Gdyby wysiedli gdzieś pod Grodnem, mogłaby się rozegrać scena rodem z Vabank, gdy Kramer wylądował w fałszywej Szwajcarii.

 4. Nie rozumiem. Przecież jak byli w Serbii to mogli kupić bilety na samolot do Włoch i już by tam byli bo to blisko. Po co te szopki z naczepami?

 5. Para nastolatków przez tyle godzin razem w pudełku ? No to ja sobie wyobrażam co oni tam robili .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia