Obywatele Afganistanu i Pakistanu podróżowali ukryci w naczepie. Chcieli dotrzeć do Włoch (wideo, zdjęcia)

Podczas wspólnej akcji Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola oraz lubelskiej służby celno-skarbowej z Koroszczyna zatrzymali czterech nielegalnych migrantów. Obywatele Afganistanu i Pakistanu ukryli się w naczepie ciężarówki jadącej z Serbii do Rosji.

Kierowniczka zmiany służby celno-skarbowej z Koroszczyna przejeżdżała wzdłuż kolejki pojazdów ciężarowych stojących przed terminalem w Koroszczynie – by zweryfikować liczbę ciężarówek oczekujących na odprawę. W pewnym momencie zauważyła poruszenie wśród kierowców ciężarówek na serbskich numerach rejestracyjnych.

Mając podejrzenie, że w naczepie pojazdu mogą się znajdować nielegalni migranci, a potwierdziły to odgłosy dobiegające z jednej z ciężarówek, po tym jak zastukała w drzwi pojazdu, podjęto decyzję o rewizji naczepy.

Na miejscu interweniował również patrol straży granicznej. Podczas szczegółowe kontroli ciężarówki, w naczepie ujawniono czwórkę nielegalnych migrantów, dwóch mężczyzn (obywateli Afganistanu) oraz parę nastolatków (obywateli Afganistanu i Pakistanu).

 

 

Jak się okazało, cała czwórka nie miała dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski. Migranci zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy straży granicznej, zaś w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Krajem docelowym ich wyprawy miały być Włochy, jednak ku ich zaskoczeniu znaleźli się w pobliżu granicy z Białorusią.

Sąd zadecydował, że osoby pełnoletnie trafią do ośrodka dla cudzoziemców zaś nastolatkowie zostaną umieszczeni w placówce opiekuńczo – wychowawczej. Trwa ustalanie okoliczności nielegalne migracji zatrzymanych osób.

 

(fot. KAS, NOSG)

5 komentarzy

  1. I po co było w ogóle to ruszać, by wyjechali i byli problemem Rosjan.

  2. chłopaki pomylili autobusy gdyby wysiedli w rosji to by szybko z wieli . tam się nie cackają z uchodzcami , na dzieńdobry łomot a potem też

  3. Gdyby wysiedli gdzieś pod Grodnem, mogłaby się rozegrać scena rodem z Vabank, gdy Kramer wylądował w fałszywej Szwajcarii.

  4. Nie rozumiem. Przecież jak byli w Serbii to mogli kupić bilety na samolot do Włoch i już by tam byli bo to blisko. Po co te szopki z naczepami?

  5. Para nastolatków przez tyle godzin razem w pudełku ? No to ja sobie wyobrażam co oni tam robili .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska