690 680 960

Obywatel Ukrainy jakiś czas temu stracił prawo jazdy, więc…wydrukował sobie nowe

Obywatel Ukrainy stanie przed sądem i odpowie za posługiwanie się podrobionym prawem jazdy. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 60-latek miał przy sobie wydrukowany i zalaminowany „dokument” wyglądający, jak prawo jazdy. Mężczyzna w przeszłości został sądownie skazany za jazdę bez uprawnień.

Policjanci z posterunku w Lubyczy Królewskiej, w trakcie patrolu w Bełżcu w powiecie tomaszowskim, zauważyli samochód marki Volkswagen Transporter. Za kierownicą pojazdu znajdował się dobrze im znany mężczyzna, który zgodnie z ich wiedzą nie posiadał uprawnień do kierowania.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Samochodem kierował 60-letni obywatel Ukrainy, który w ubiegłym roku został skazany przez sąd za jazdę bez uprawnień. Wykroczenie którego się dopuścił nie było jego jedynym przewinieniem, ponieważ podczas kontroli okazał policjantom papierowy, zalaminowany zagraniczny dokument prawa jazdy. Uwagę mundurowych zwrócił brak pieczęci na dokumencie przy kategoriach prawa jazdy, które rzekomo posiadał mężczyzna.

Mundurowi zatrzymali podrobiony dokument. Wkrótce 60-latek za swoje przewinienia odpowie przed sądem. W przeszłości był już notowany za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentu oraz wyłudzenie kredytu.

Zgodnie z kodeksem karnym za podrobienie lub przerobienie dokumentu oraz posługiwanie się nim grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Tomaszów)

20 komentarzy

 1. No i w czym problem??? Przecież każdy wie co oni robią tylko teraz to jest miłe widziane w naszym kraju.

 2. A co on w ogóle robi w PL??

 3. Zblazowany Człeniu

  „Bracia” równie uczciwi co rodacy. 🙂

 4. Uwaga na kradzieże samochodów na dużą skalę. W Polsce jak i krajach UE. Coraz więcej kradzionych aut jest zatrzymywanych na przejściach granicznych z Ukr. Na ukr. jadą ogromne ilośći aut odkąd zniesiona została tam akcyza na samochody.

 5. pokazała się nowa domena na sms od PGE ” gearisk . win ” zarejestrowana dziś z uk 😀

 6. Zabrali ci prawko? Wydrukuj sobie nowe!

 7. Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

 8. I oni chcą do unii 😆 z taką ruską mentalnoscią to na kaukaz.

  • Ruskie zabory w Polsce widać do dziś. Chlanie, brak kultury, syf, wielu rodaków do dzisiaj tak się zachowuje. Dlatego trzeba walczyć o wolność i jak najdalej od mentalności ruskiej ameby. Dość też mamy w komentarzach codziennie ruskiego myślenia i propagandy i hejtu.

 9. Polacy idą na basen a wracają rowerami także nic dziwnego że inni drukują sobie prawo jazdy

 10. A Polacy tacy cacy. Śmiechu warte.

Kursy walut

 • USD 4.3011zł -1.05%
 • GBP 5.2966zł -0.78%
 • EUR 4.6817zł -0.15%
 • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas