Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Obniżona stawka za zajęcie pasa drogowego i wydłużony okres handlowania. Tak miasto pomaga producentom i handlowcom

Prezydent Lublina poinformował w poniedziałek o wsparciu ze strony miasta osób handlujących w rejonie cmentarzy. Mogą one liczyć m.in. na obniżoną stawkę za zajęcie pasa drogowego.

W poniedziałek przed południem prezydent Lublina poinformował, że miasto wesprze producentów i handlarzy, którzy odczuli skutki decyzji rządu w związku z zamknięciem cmentarzy.

– Pomagamy producentom kwiatów i handlowcom, którzy ponoszą skutki decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy. Będą oni mogli prowadzić działalność do 8.11 w miejscach, na które otrzymali dotychczasowe zgody. Dotyczy to pasa drogowego i innych terenów miejskich – przekazał Krzysztof Żuk.

Oprócz wydłużenia okresu zajęcia pasa drogowego, handlujący mogą liczyć również na niższą opłatę za prowadzenie stoisk w obrębie cmentarzy.

– W ramach Lubelskiego Pakietu Wsparcia dla Lokalnych Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych przedsiębiorców prowadzących stoiska handlowe w pasie drogowym, w tym przy cmentarzach, obowiązuje obniżona stawka za zajęcie pasa drogowego – wyjaśnia prezydent Lublina.

(fot. Krzysztof Żuk)

16 komentarzy

 1. Ale dlaczego miasto ma płacić za decyzje PiS? Ani Prezydent Lublina ani nikt nie jest temu winien że pis wprowadził zakaz wstępu na cmentarze w same święto zmarłych!

 2. Czy pan prezydent dostał z PiS zielone światło na pomoc ludziom?
  Jeżeli nie, to nazajutrz może pojawić się u niego ABW SOP SOK KAS policja milicja terytorialosci swastole i czort wie kogo tam jeszcze Jarek może wysłać z oskarżeniem o przekroczenie uprawnień.

  • wielbicielka krzyśa

   Eaka to prawda, jutro mogą zrobić pobudkę i przetrzepać łóżeczko. Swoją drogą w lanowaniu inspirator poszedł ostro. Parę staruszek zagłosuje na łysego

 3. Obniżona stawka, hoho. Łaskawe pany.

 4. zaraz się okaże że wpływów nie ma do kasy, eh

 5. Łaskawca z ratusza przemówił.

 6. badylarze spod cmentarza nie wykazują obrotów – sprzedają na lewo całe życie

  • Moje podatki! Dlaczego pomaga im z Moich Podatków? Dlaczego działa na szkodę budżetu Miasta? Ja nie będę łatać dziury w budżecie z Moich Podatków!

 7. ja myślałem że już dużo im pomógł w sobotę kupując parę kwiatków – z dodatkową pomocą łaskawców z ratusza to już faworyzacja tych przedsiębiorców. Przecież lewacka – ateistyczna część społeczeństwa solidarnie pomogła już w sobotę/niedziele kupując kwiaty na czele z naszym włodarzem który sobie sprawił relacje na FB 😉

 8. Niech ten rząd już upada…..bo same przykrości nas spotykają. Czas na nowe wybory i przede wszystkim NOWE TWARZE dość tych zasiedziałych posłów co przeskakują z partii do partii i tworzą dziwne frakcje!