Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Oberki, tanga i walczyki, czyli potańcówka w lubelskim skansenie

W dzisiejszy wieczór odwiedzający lubelski skansen będą mogli cofnąć się w czasie. I to nie tylko oglądając wiekowe zabudowania, lecz uczestnicząc w potańcówce w stylu retro.

W sobotę Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do odbycia podróży w czasie, w klimaty ubiegłego wieku. Będzie to okazja przekonać się, w jaki sposób bawiło się dawniej społeczeństwo na przedwojennej prowincji. Głównym punktem wydarzenia będzie potańcówka, gdzie wśród oświetlonych nastrojowym światłem lampionów każdy chętny zawiruje w rytm niegdysiejszych szlagierów.

W skansenie zabrzmią mazurki, oberki, tanga, walczyki i fokstroty. Dla śmiałków przygotowano walczyk kotylionowy, będą także prowadzone warsztaty taneczne dla chcących poprawić swoje umiejętności. Nie zabraknie zabaw na świeżym powietrzu i wspólnego śpiewania. Z kolei w zabudowaniach na gości czekać będą orzeźwiające napoje oraz smakowite przysmaki. Odbędzie się także loteria fantowa.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19 warsztatami tanecznymi prowadzonymi przez Zespół Pieśni i Tańca „Jawor”, godzinę później ruszą wspólne tańce przy akompaniamencie zespołu „Kapela na Cztery Fajery” oraz „Kapela spod Lublina”. W międzyczasie na terenie skansenu pojawią się zabytkowe motocykle Lubelskiej Grupy Weterańskiej PARTYZANT. Na pamiątkę będzie można zrobić sobie retro zdjęcie w Foto-Budce.

Wstęp do skansenu kosztuje 12 złotych, jednak osoby przebrane w stroje retro zapłacą połowę. Kasy biletowe będą czynne do godziny 22:00 a impreza zakończy się o północy.

(fot. MWL)
2016-07-02 14:44:54

Jeden komentarz

  1. Fajny klimat,polecam!!!!

Z kraju