Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nurt Wisły porwał mężczyznę. Strażacy z Lublina w akcji ratowniczej (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Holendry w woj. mazowieckim nurt Wisły porwał 50-letniego mężczyznę. Na miejscu zdarzenia działania ratownicze prowadzili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej z JRG4 Lublin.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 14.00 w miejscowości Holendry w gminie Wilga w powiecie garwolińskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że nurt rzeki porwał 50-latka.

Mężczyzna wypoczywał na brzegu wraz rodziną. Jak relacjonuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie podkom. Małgorzata Pychner, 50-latek chciał przejść na drugi brzeg, jednak został porwany przez nurt. Pozostałym osobom udało się samodzielnie wydostać z wody.

W niedzielnej akcji ratowniczej udział brało około 60 strażaków z PSP i okolicznych OSP oraz kilka łodzi. Co więcej na miejscu interweniowali strażacy z Warszawy, a także z Lublina ze Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej z JRG4 Lublin. Wczoraj nie udało się odnaleźć mężczyzny i akcja została zakończona o godzinie 21.00. Dzisiaj rano działania strażaków zostały wznowione.

Do zdarzenia doszło na tzw. dzikiej plaży, gdzie nie ma wyznaczonego kąpieliska. Policjanci cały czas ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Nurt Wisły porwał mężczyznę. Strażacy z Lublina w akcji ratowniczej (zdjęcia)

fot. OSP Podłęż

Nurt Wisły porwał mężczyznę. Strażacy z Lublina w akcji ratowniczej (zdjęcia)

fot. OSP Podłęż

14 komentarzy

 1. Wierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  Myślicie, że Strażacy z Lublina dadzą go radę wyłowić zanim dotrze do Gdańska ?

  • twoje prostactwo powala, brak słów

   • 3 minuty wystarczają do utopienia się. „Ratowanie” kogoś kto wpadł do wody po kilku godzinach to poszukanie ciała. Są dwie możliwości. Albo tonący sam wyszedł z wody, albo sam wypłynie po kilku dniach.

   • Wierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

    Rejczel -tematem artykułu jest pływak nieudacznik, a nie moje lub twoje prostactwo. Wypowiedz się na temat. 😆

    • Nie oceniaj pływaka jako nieudacznika, rzeka to nie basen. Przypomnij sobie historię niedawno przypomnianą przez portal 112 o dzieciach z Lublina, które utopiły się w Wiśle w 1961r. w czerwcu.
     Rzeka ma nurt, który się zmienia, doświadczyłam tego.

 2. Kiedy obowiązkowe OC i kamizeli ratunkowe dla osób wchodzących do wody? Kiedy obowiązkowa karta pływacka?

  • Podszywie cienkie te Twoje teksty ale dzieki mnie zaistniałeś.

  • Nigdy baaaaaranie

   • Jak to nigdy? W PRLu i jeszcze około przełomu wieków istniały Karty Pływackie. PiS nas cofa do PRLu, więc może i Karty Pływackie wrócą.

   • Dlaczego tego samego napiszesz pod postulatami obowiązkowych Kart Rowerowych. Także, dla kogoś kto od 30 lat jeździ tirem, czy autobusem. Czemu tam nie piszesz o baranach?

 3. Rejczel, zapewne wydaje mu sie ze jest śmieszny.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Przynajmniej nie pochodzę z tych co 2 tysiące lat płaczą po tym, że Żydzi wykończyli swojego ziomala, a codzienny uśmiech to dla nich cięęężki grzech.

 4. Ciało mężczyzn zostało odnalezione

 5. Właściwie można powiedzieć że przeszedł na drugą stronę….?

Dodaj komentarz

Z kraju