Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. W regionie jest już 398 ozdrowieńców

W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane dotyczące sytuacji w kraju wywołanej koronawirusem. Prezentujemy także sytuację epidemiologiczną w woj. lubelskim.

– Mamy 222 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (112), mazowieckiego (50), śląskiego (16), podlaskiego (11), dolnośląskiego (8), małopolskiego (6), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i pomorskiego (1) – poinformowało w czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego ujawniono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego, bez objawów, sposób zakażenia w trakcie ustalania.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 4 czerwca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 78 (14).
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 2926.
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 597.

Do dnia 4 czerwca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 503 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 398 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

W popołudniowych raportach WSSE nie ma odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID-19. W ciągu doby wykonano ponad 29,4 tys. testów na obecność koronawirusa. Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 25048/1117 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. pixabay.com, MZ)

13 komentarzy

 1. Coraz więcej zakażeń niewiadomego pochodzenia, czyli transmisja pozioma jest spora i zupełnie niekontrolowana.
  Ciekawe czy Świdnik walnie jutro czy dopiero w sobotę?

 2. Ja bym wolał Cyców, niech walnie poziomo naturalnie, bez żadnych wygibusów.

 3. 95 %,,chorych ,,to chorzy bezobjawowi ……śmiertelność 0,2%, czyli taka jak przy grypie …..a przy grypie nie robią tej całej szopki …

 4. Marcin naucz się procentów, to nic trudnego

 5. Xyz , nie umiesz się podpisać ? A do tego po co wogule zabierasz głos jak nie masz nic do powiedzenia ?

 6. Głupi uśmiech na piance piwa

  Lemingi chodzą w kagańcach parami…

 7. to co piszo ze na lubelszczyznie tyle chorych to sciema zeby wybory sie nie odbyly a ktos i tak kase zgarnie ba fundusz i tak placi znaszych pieniezy na grype to co piaty choruje ale zadyme trzeba zrobic itak sie sieje plotkaze ludzie umieraja na korone a gdzie inne choeoby takie jak rak cukszyca zawal wylew czy inne choroby tylko sie mowi ze umar na korone pozdrawiam

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)