690 680 960

Nowi funkcjonariusze straży granicznej złożyli ślubowanie. Niebawem rozpoczną służbę (zdjęcia)

Szeregi Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej powiększyły się o 17 nowych funkcjonariuszy. Złożyli już ślubowanie, teraz przejdą szkolenie, a jesienią rozpoczną służbę na granicy.

W piątek w komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Do służby przyjętych zostało 17 osób, zarówno mężczyzn, jak też kobiet. Uroczystą zbiórkę przeprowadzono w asyście pocztu sztandarowego. Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili kapelani.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami czeka intensywny okres nauki w ośrodku szkoleniowym straży granicznej. Służbę w ochronie granicy państwowej rozpoczną już jesienią. Jak wyjaśnia por. SG Dariusz Sienicki, nabór do służby cały czas trwa. W tym roku Nadbużański Oddział Straży Granicznej planuje zatrudnienie 100 funkcjonariuszy.

Służbę w straży granicznej może pełnić osoba: o nieposzlakowanej opinii, która nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie, dająca rękojmię zachowania tajemnicy służbowej, posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej, jak też podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia Straży Granicznej.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!