Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe zasady bezpieczeństwa rozszerzone na cały kraj, w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem

Od najbliższej soboty w całym kraju zostaną wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa. Zasady ze strefy żółtej obejmą wszystkie województwa. Najważniejszą ze zmian będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Zasady żółtej strefy od najbliższej soboty będą obowiązywały w całym kraju. Oprócz tego pozostają strefy czerwone w 32 powiatach i 6 miastach.

Obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju

Trzeba będzie pamiętać o zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Będzie to obowiązkowe w całym kraju. Co ważne, zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Lokale gastronomiczne – nowe zasady

Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa, w strefie czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w określonych godzinach – od 6:00 do 22:00. Na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2. Również w całym kraju w lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia.

Na imprezach okolicznościowych – mniej gości

W sytuacji organizacji chrzcin, wesel czy innych imprez okolicznościowych, należy pamiętać, że obowiązuje limit osób, które mogą brać udział w tego typu wydarzeniach. W strefie czerwonej – 50 osób, w pozostałych powiatach – 75 osób. Ograniczenie wejdzie w życie z tygodniowym okresem dostosowawczym, a więc 17 października.

Wydarzenia kulturalne na nowych zasadach

W strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. W kinach natomiast może przebywać 25 proc. publiczności. Jak to wygląda w pozostałej części kraju?

W przestrzeni zamkniętej tego typu wydarzenie może odbyć się z udziałem 25 proc. publiczności – taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób – jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.

Dbaj o bezpieczeństwo podczas zgromadzenia

Nadal będzie obowiązywało ograniczenie dotyczące liczby uczestników zgromadzeń. Może to być maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych osób. Dodatkowo, pomiędzy zgromadzeniami musi zostać zachowana odległość – minimum 100 m.

SMS przypomni o wprowadzeniu strefy czerwonej

Od piątku – 9 października, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie wysyłało wiadomości SMS do mieszkańców powiatów, które weszły do strefy czerwonej. Wszystko po to, żebyśmy pamiętali o przestrzeganiu obowiązujących zasad.

(fot. pixabay.com)

74 komentarze

 1. Mam nadzieję że COVID dotknie odmozdzonych przez Facebooka programy tak zwane rozrywka masowa i inne durnowate seriale które mają przyciągnąć a jednocześnie wyłączyć to czym człowiek powinien się kierować a mianowicie samodzielnym myśleniem

 2. Albo wprowadzaj stan wyjątkowy, albo świruj panie premierze, nikt bez ustawy nie powinien się poddawać terrorystom z rządu. Brak wam JAJ rządzący, albo bierzcie władzę na klatę, albo wyp….ć. Tak wygląda odpowiedzialność za cały kraj, a nie tylko brać i szaleć bo wam wolno !!!

 3. Ładne przedstawienie nam dzisiaj pokazali. W zasadzie poza straszeniem i gadaniem nic nie wniosło bo tak jak poprzednie są niezgodne z ustawą o epidemii. Mogą sobie te rozporządzenia nie powiem gdzie wsadzić bo i tak redakcja wykropkuje te epitety 😉

  • Chłop małorolny, co nie znaczy, że głupi...

   mario – bo to panie, epitety cza umić kurturalnie emitować – bierz przykład: Piiiip. piiip…piiiip… :loL 😆 ;Lol:

 4. Emigrant_z_PolskiBe

  Pamiętajcie żeby w lasach i parkach tez być w maseczkach żeby drzew nie pozarażać. Chcieliście pisu to macie. Od kilku lat jestem na emigracji i nie narzekam. Po prostu musicie mieć swojego pana. Sprzedaliście kraj za 500zl miesięcznie. Zachciało się drugiej Wenezueli.

 5. Czy ktoś wreszcie nagra ukrytą kamerą jak w szpitalach produkuje się covida?

 6. Najlepsze w tym wszystkim to „druga fala”.Każdy wie,że z przyjściem jesieni i powrót do szkoły to mieszanka wirusowa.Zawsze tak było,po jakimś czasie mijało,potem pojedyncze przypadki.Z okresem zimowym to samo i warunki pogodowe,raz mróz,odwilż i etc;znów to samo.Co jest nienaturalne?Jak dla mnie znalezienie jakiegoś szczepu grypy i robienie z niego „medialnego mordercę”,a z ludzi głupków.Obrazy spychaczy i dołów ??Przestańcie słuchać tych bredni w tv.Wirus jest,ok.Ale idąc ulicą nie widać ludzi padających jak muchy,i z całą pewnością takich obrazków nie zobaczymy.Czy w lecie wirus zaszył się gdzieś na odludziu?Nabierał mocy?Co za brednie.Poza tym jeśli ma taką zaraźliwą moc to praktycznie każdy go przejdzie i żadna skarpeta tego nie zatrzyma.Człowiek powinien być inteligentny,a wraca na poziom prehistorycznych przodków.

  • Ty popaprancu . Gówniarzu ty .

   • Hahahaha Dobre. Podoba mi się twoja merytoryka. Pokazuje jakim jesteś bezsilnym złamasem. Hahahaha 🙂 Równie dobrze mogłeś na pisać że nie masz argumentów ale się nie zgadzasz BO TAK i proszę mnie nie denerwować bo się rozpłaczę z tej bezsilności. Buhahahahahaha 😀

    • Z gnojstwem nie ma merytoryki. Przeceniasz się, synu. Pałą po grzebiecie, i na 48 na dołek – oto dyskusja z Tobą najlepsza.

     • Pobożne życzenie. Bardzo chciał bym cię z tą pałą spotkać. Uwielbiam ludzi którzy sami przynoszą przedmioty którymi ich się bije bo szkoda rąk na ciebie łajzo. Hahahahahaha. Zapamiętaj ciamajdo że jedyne co możesz zrobić to sobie życzyć, a następnie włożyć kaganiec i zapitalac jak pies niewolniku. Pewnie jeszcze trochę wymyślą ci że masz chodzić na czterech łapach i też to będziesz popierał.

     • hahahaha. Plandemia i się kowidianie plują. Uwierzcie, że ludzi który w to nie wierzą jest więcej.

    • Noi co się śmiejesz popaprancu? Stary zmrolu na emeryturze. Wciąż siedzisz na internecie, z chałupy gęby nie wysciubasz bo się boisz zarazenia! A TUTAJ chojraka zgrywasz.

  • Najmundrzejszy Franio

   Stek bzdur. Jesli chodzi o zachorowania na grypę to obecnie jest najwyzej kilka przypadków, sezon grypowy zaczyna sie dopiero w styczniu

   • Pewny jesteś?Czy opierasz się na tylko na cyfrach w necie.Od dziesiątek lat tak jest i piszesz stek bzdur.Ostatnie lata z nasileniem,ale w szkołach to norma,a statystyk się nie robi.Po prostu się to widzi z obserwacji.

  • No bo takimi zniewolonymi, zastraszonymi, pozbawionymi własnego myślenia ludźmi się lepiej i łatwiej steruje.

 7. za Tuska 10tys lekarzy wyjechało!
  jak Platforma tonęła to uciekł do Brukseli haahahahahahahahh
  co za jołopy te ludzie

  • Bzdura. Nikt nie uciekł. Donald Tusk jako jedyny Polak z tego kraju został dostrzeżony na zachodzie. Ja kiedyś papież Jan Paweł 2..

   • dziwne żeby go nie dostrzec ahahah

   • No tak, masz racje. Donald sprawił że Polacy uciekli za co chwałą mu w unii a teraz kaczor sprawi że ci co uciekli pozbędą się obywatelstwa żeby nie płacić podwójnych podatków. Jacy oni zasłużeni dla Polski ale spokojnie w zamian za to nasz prezydent co roku daje kilkadziesiąt tysięcy paszportów rodakom swojej żony którzy nigdy nie byli w naszym kraju. Oczywiście wcale to nie oznacza że żydzi nami nie rządzą no skąd. To taka teoria spiskowa szkoda tylko że bez problemu można sprawdzić że to prawda. Jak by ktoś miał wątpliwości kto jest jołopem to my wszyscy w Polsce bo plują nam w twarz a udajemy że to deszcz.

 8. Najmundrzejszy Franio

  Może najlepiej od razu pozamykajmy wszystkie kina, teatry itd. na cztery spusty aby ostatecznie dobic kulturę. A w kościołach wolna amerykanka, ważne żeby klerowi się nie narazić

  • II wojna światowa zabrała inteligencję w tym kraju i teraz mamy takie kwiatki jak kowidianie. Nie o taką Polskę walczyli nasi dziadkowie. Teraz odbierają nam kutlurę, i kowidianie w swej durnocie będą rośli w siłe, tzw niemoc umysłową której tak usilnie bronią. Myślą, że szmatka pod nosem ich przed wszystkim uchroni. Przykre to. Ale nic nie poradzimy. stalin hitler i komuna swoje zrobiła a teraz dochodzi ograniczanie kultury. chociaż i tak kowidianie z niej nie korzystali. Pozdrawiam wszystkich.

 9. Będę nosić maskę idealnie pod brodą. Niech się kowidianie wkurzaja hahahahahaha

 10. Pamiętajcie, że to są ZALECENIA. W pewnym radiu mówią o tym, ZALECENIA. A w innych mediach trabią o obowiązku. Kowidianie ciemny lud.

Wiadomości z info112