Nowe zakażenia koronawirusem w ośmiu województwach. Sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim

W niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 175 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, nie żyje zaś 9 osób zakażonych SARS-CoV-2. Prezentujemy dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w woj. lubelskim.

– Mamy 175 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (108), mazowieckiego (26), dolnośląskiego (23), łódzkiego (12), małopolskiego (2), opolskiego (2), zachodniopomorskiego (1), wielkopolskiego (1) – poinformowało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 10 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 66 (8)
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 5157.
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 806.

Laboratoria działające na terenie województwa lubelskiego w ciągu ostatniej doby przebadały łącznie 702 osoby. Do dnia 10 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 387 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 253 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K, 76-K Wolica, 92-K, 87-K Gdańsk, 93-M, 89-K Racibórz, 78-M Kędzierzyn-Koźle, 56-M, 86-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba osób zakażonych koronawirusem ujawnionych do tej pory w Polsce: 15 996/800 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

33 komentarze

 1. Zacytuję jeszcze mojego wielkiego przewodnika duchowego, który wyznacza właściwy kierunek.
  Jeśli macie problem aby mnie lub mojego partnera wysłuchać, to może weźmiecie sobie do serca słowa Ojca Dyrektora:
  Centrale antyewangelizacyjne korzystają z każdej okazji, by niszczyć wiarę. Obyśmy się tu w Polsce nie dali. Dla mnie, dla mojej wiary było to nie do przyjęcia, że zamykali kościoły. Sklepów nie zamykali, ale kościół zamknęli, nawet w ciągu dnia nie można było wejść. Musimy to przemyśleć, zobaczyć, gdzie daliśmy się wpuścić w kanał, za przeproszeniem, zła. Pierwszy jest pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej. Wszyscy.

  • krwiopijcademon

   Ja się dziwie jak można być tak zaślepionym instytucją kościoła bo wiara to co innego jak dla mnie.

  • Do pajaca który udaje-mario

   DLACZEGO PAJACU UDAJESZ mario?!

  • Widzę że wreszcie pojawił się nadworny śmieszek. Witaj trollu. Jak się masz. Mam nadzieje że dzisiaj zarobisz troszkę kasy za pisanie pierdoł bo jeśli robisz to za darmo to bardzo mi przykro. Z takim intelektem wiele nie zarobisz w normalnym świecie.

  • wypierd..c z czarną mafia , biskupami złodziemi , i katofaszyzmem @!

 2. #Lukasz nie wódź nas na uduszenie, w maseczkach.

 3. Myslec, myslec i laczyc pkt

  Poliniak koronaświrusa najszybciej może załapać z mediów, szczepionkowego alfonsa Gejtsa i jego lokalnych sprzedawczyków, pachołków, ministróf, szmat i wicków NWO.  W żyądach jest ich cała koopa.
  Recepta?  Zalecam maseczki – ale na oczy. Stopery do uszu. Olej do mózgu. Ewentualnie czopek uspokajający w doope. I po pandemii – choć sam szwindel zostanie… i tu potrzebna jest już chirurgia.
  — Bez masy użytecznych idiotów rewolucji nie udałoby się przeprowadzić — (Lenin)

  • Znajomego dwa razy w ostatnim czasie nie przyjęli do policji mimo iż muszę przyznać że jest inteligentną osobą. Teraz wiem czemu – potrzebują idiotów którzy będą wykonywali rozkazy bez zastanowienia.

   • Ależ ty jesteś gości ciemny, bardziej niż 24:00 w nocy. Jakbym nie miał styczności z policją to bym ci przyznał rację ale w tej sytuacji muszę stwierdzić że większego imbecyla niż ty to twoja matka chyba nie mogła wyprodukować. Pewnie bardzo tego żałuje, być może Bóg ją za to rozgrzeszy, bo nawet sam Papież nic tu nie zdziała.

    • No właśnie tutaj rozwiązała się sprawa. Ja tam wolę nie mieć styczności z policją na niższych szczeblach z przyczyn jakie opisałem ale skoro ty masz to widocznie jesteś na ich poziomie. Twoja wypowiedz zdaje się to potwierdzać wiec penie nie będziesz miał problemu z dostaniem się do tej instytucji na krawężnika. Po twojej wypowiedzi muszę przyznać że rodzice muszą być z ciebie dumni. Wychowanie na bardzo wysokim poziomie kultury osobistej sięgające płytki chodnikowej.

 4. Byłem przed świętami na targu na Wileńskiej I w leclercu na Zana Jak po tym co zobaczyłem nie ma skokowego wzrostu zachorowan, to jestem spokojniejszy, że może ta chińska zaraza aż tak bardzo się nie przenosi.

  • Przenosi się przez telewizor
   Szczególnie przez pistv

   • Brak słów

   • Wszystkie telewizje liczą się z największymi reklamodawcami, a wiec przemysłem farmaceutycznym wiec w kwestii epidemii są zgodne. Mogą tylko popierać albo negować rząd ale epidemie będą nakręcać wszystkie bo za to im płacą.

 5. A niemowilem ŻADNYCH WYBOROW NIE BĘDZIE! HE. ANI TERAZ ANI POZNIEJ! Dość kompromitacji. Temu Panu już dziękujemy A reszcie po wyborach parlamentarnych! Karlowi, pionkiu i reszcie.

  • Następne wybory za cztery lata zwycięskiej drużyny się nie zmienia.

   • Następne wybory będą na jesieni i zapewne parlamentarne, ale nie cieszył bym się z tego powodu, że pis poda się do dymisji bo zrobią to gdy wykonają swój plan, a on nie jest dla nas dobry.

    • Niepodadza się. Widziałeś jacy są. Na początku chcieli nawet robić wybory tradycyjne 🙂 jak niewyszlo to przez sms czy jakiś list. To też nie wyszło. Następnych niebedzie bo już ludzie tracą cierpliwość! Firmy padają jak muchy w Warszawie jakie były protesty? To się nie kończy ale zaczyna.

     • Protesty są na całym świecie tylko tych informacji się nie podaje. Szumowina szumowski stwierdził że większość ludzi choruje bez objawowo i trzeba wszystkich zaszczepić. Taka epidemia wirusa na którą ludzie nie chorują, ale szczepionkę trzeba podać. Kpina jawna jak w bajce Król jest nagi. Wszyscy widzą że to oszustwo tylko boją się coś zrobić i powiedzieć.

 6. #STOP MASECZKOM

  • Może i stop ale dzisiaj w lodziarni w Nałęczowie nie zostałem obsłużony z powodu braku maseczki mimo iż obsługa nie miała ich na nosie a pan za kasą wcale i jak myślicie ile procent klientów co kupiło lody zdjęło maseczkę po opuszczeniu lokalu ? Źle panu nie życzę ale pora żeby zbankrutował skoro bawi się w policjanta i dalej nie zakapował co pan morawiecki z dudą zrobili miastu Nałęczów i wszystkim uzdrowiskom. Na szczęście spokojnie uzdrowiska padną i panowie z pejsami kupią je za grosze – przepraszam uratują od totalnego bankructwa.

   • Nie dziwię się że takich jak ty lodziarnia miała głęboko w d…e. Jak nie miałeś maseczki to było sobie założyć na nos własne slipy. W prawdzie wyglądał byś jak czubek, ale za to oszczędził byś zdrowia innym i nerwów obsłudze lodziarni. No a tak zobaczyli że mają do czynienia z jakiś miejskim cwaniakiem to i odpowiedni potraktowali „lewackiego buraka”.:)

    • ty prawicowa gnido! Tamten skur…. lodziarz powinien ciebie zarazić covid19! Ha ha. Sprawiedliwości stało by się zadość.

    • Masz racje ale to nie zgodne z prawem i będzie ich to kosztowało 500 złotych a na dodatek właściciel będzie musiał pofatygować się na komisariat i spowiadać. Nawojował tyle że zeszmacę mu renomę a na dodatek zamiast zarobić będzie musiał zapłacić. To z jego strony było bardzo inteligentne i na twoim poziomie.

   • Miałem podobna sytuację w Kazimierzu.
    Wchodzę do sklepu a tu od progu drze się sprzedawca: proszę ręce zdezynfekować. No to żeby się nie kłócić psikłem sobie na ręce tym płynem ( dodam że wcześniej ten atozmier z płynem dotykało przede mną setki ludzi), ale jak poczułem zapach bimbru zmieszanego z gliceryną postanowiłem wyjść z tego sklepu i pójść umyć ręce zwykłą wodą przy studni.
    A morał z tego taki, że sklepikarz nie docenia tego, że jak ktoś wchodzi do sklepu to chce zostawić mu parę złotych, ale co tam najważniejsze bezpieczeństwo;)))

 7. Anty ciemnogrod.

  Takie sytuacje że ktoś niezostal np obsluzony z powodu braku maseczki zdarzają się raczej na prowicji. Tam ludzie są otumanieni przez PIS, niewyksztalceni, to wszak jest ich elektorat. Ale najbardziej śmieszne i zatrwazajce jest to że taki delikwent sam sprzedaje towar bez maseczki! W tej sytuacji niewidze innego wyjścia jak administracjyjne zamknięcie takiego bajzlu.

  • Piekarnia na Kośminku! Ul. Bukowa, pani sprzedaje pieczywo bez maski! i innych zabezpieczeń. Totalna ignorancja przepisów!

   • Ale może jest konsekwentna i jak ktoś wejdzie bez maseczki zostanie obsłużony. Jak ktoś tak panicznie boi się wirusa to proponuje zamknąć się w domu i nie wychodzić.

 8. Wirus się będzie rozprzestrzeniał,wystarczy przejechać się przez wioski i zobaczyć jak bawią się ludzie z miast którzy mają domy po dziadkach imprezy na całego grillowanie spacery bez masek i nie to że jedna rodzina to są znajomi z różnych miejscowości.tak się dzieje już od dłuższego czasu.

  • A umieralność w Polsce spadłą około 30 procent. Nie zastanowiło cie to ze w czasie epidemii zakrawającej na zagładę ludzkości ludzie przestali umierać ? Pewnie ze strachu o życie. A tak na poważnie pora zacząć myśleć i dodawać fakty bo przez żydostwo w rządzie będziemy zniewoleni przymierać głodem. Najpierw nam wmówią epidemie, następnie rozłożą gospodarkę i zaszczepią jak bydło montując czipy. Taki mają plan i tylko od nas zależy czy coś z tym zrobimy czy jak barany na rzeź ze strachu pomaszerujemy.

 9. Koncern Orlen przekazał do Watykanu 705 tys. masek jednorazowych, 30 tys. masek polskiej firmy Brubeck, 3,6 tys. sztuk płynu do dezynfekcji rąk o pojemności 5 litrów, 3,2 tys. sztuk płynu do dezynfekcji powierzchni o pojemności 5 litrów oraz 10 tys. kombinezonów ochronnych – wynika ze szczegółowych danych biura prasowego. W Polsce społeczeństwo się zrzuca na pomoc dla służb ratunkowych a ci prezenty robią WSTYD!

 10. Anty ciemnogrod

  NIEMA ZADNEGO COVID19!!! TO ŚCIEMA. Nikt z Biedronek czy innych sklepow gdzie są SETKI klientów nie choruje! Chodzi otomoto aby WMÓWIĆ WAM ŻE NALEZY SIE BEZWARUNKOWO ZASZCZEPIC.
  JA OSOBISCIE NIGDY NIEDAM SIE ZASZEPIC..
  W tej zekomej szczepionce będą różne świństwa w tym NANO-CZIPY. A Resztę dokona jakże już sprawdzona technologia 5G.! Sprawdzona bo dzięki temu niektórzy mają dziwne objawy, ROZPOZNAWANE JAKO TZW. KORONAWIRUS.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki