Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe radiowozy trafią do lubelskich policjantów (wideo, zdjęcia)

Do garnizonu lubelskiej Policji trafiły nowe radiowozy. Już wkrótce 4 oznakowane pojazdy marki Hyundai Tucson i 4 nieoznakowane radiowozy marki Kia Cee’d pojawią się ulicach Lublina i drogach regionu.

Do policjantów z lubelskiego garnizony trafiło osiem nowych pojazdów, są to auta marki Hyundai Tucson i Kia Cee’d. Są to zarówno radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze, jak i te nieoznakowane. Pozyskanie samochodów możliwe dzięki sfinansowaniu z Komendy Głównej Policji oraz współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

Wkrótce służbowe pojazdy pojawią się na ulicach lubelskiego garnizonu. 8 nowych radiowozów trafi wkrótce do policjantów z powiatów: lubelskiego, janowskiego, lubartowskiego, opolskiego, parczewskiego i puławskiego. Po 2 nowe radiowozy trafią do mundurowych z Lublina i Lubartowa.

Do końca tego roku Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie planuje wprowadzić do eksploatacji kolejne nowe pojazdy, a to wszystko dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

 

Nowe radiowozy trafią do lubelskich policjantów (wideo, zdjęcia)

Nowe radiowozy trafią do lubelskich policjantów (wideo, zdjęcia)

(fot. wideo Policja Lublin)

13 komentarzy

 1. Biedy nie ma. Deficyt potężny, dla zwykłych ludzi pieniędzy nie ma, na służbę zdrowia od lat pieniędzy nie ma, ale samochodziki dla milicji, aby pałować to jak najbardziej. Chore..

  • Sam bym lepiej tego nie ujął. Na represje wobec obywateli kaczystowska władza nigdy pieniędzy skąpić nie będzie. Choćby na wszystko inne brakowało.

  • Braki w jednych obszarach nie muszą oznaczać, że w innych też musi brakować. Środki trzeba dzielić proporcjonalnie do potrzeb.
   Co mnie natomiast martwi, to to, że policjanci zamknął się w swoich cieplutkich samochodach i za bardzo będzie im się chciało z nich wysiadać. Gdzie podziały się patrole piesze? Nie dadzą rady przejść, bo chodnik zastawiony samochodami, czy bardziej boją się bycia rozjechanym przez chodnikowych rowerzystów?
   Dlaczego policjanci nie patrolują miasta np. na rowerach? Nawet w USA podczas protestów ulicznych policjanci wykorzystywali policjantów na rowerach do pilnowania protestów/zamieszek. W Polsce policjant schowa się gdzieś za rogiem i patrzy na zegarek za ile „służba” dobiegnie końca.

 2. Powiat lubartowski czeka na nowe”sreberko”?

 3. A gdzie nowe malowanie? Wszystkie nowe radiowozy już miały być bardziej widoczne. Redakcjo, może jakieś zapytanie do policji (dawniej MO)?

  • Jakie nowe malowanie?Jakaś firma na targach pokazała kilka aut oklejonych jak auta w Skandynawii czy Niemczech ale co do aut policyjnych barwy pozostają bez zmian.Karetki pogotowia,owszem mają nowe „malowanie”ale samichody policyjne jak narazie pozostają bez zmian.Polecam sprawdzić u wujka Google.Pozdrawiam

 4. Teraz szukają d…kto to sobie weźmie na stan.Bo ja NIE.

 5. Za takie zachowanie tych pisoskicj slugusow to powinni rowerami i piechotą popierd..ać

 6. Bez niemieckich barw polizei.

 7. droższych i gorszych już nie było ?

 8. O proszę. Kryzys i ludzie bez pracy a te patałachy wydają nasze pieniądze.

 9. Tak jest. Dać Im nowe samochody, a co tam. W nagrodę za to bezkarne lanie 'batonem’, za bezpodstawne gazowanie protestujących…
  A ja chciałbym zgłosić tego ślepego kreta, lub imbecyla do nagrody pieniężnej za postrzelenie w twarz dziennikarza. A najlepiej z jego „sokolim” wzrokiem dać go na nowe BMW do grupy speed niech sobie chłopina bandytów drogowych rozlicza.
  I po tygodniu Bmka do kasacji, bo jak jeździ tak jak strzela to Boże broń Polskę przed takim nieudacznikiem Policjantem!!!

 10. och jak to bardzo dobrze, wkońcu będzie bezpiecznie a ludzie niech umierają JBC służbę zdrowia, ważne żeby było czym nowe 1000000 mandatów wypisać, by żyło się bezpieczniej, teraz takie moje pytanie ile mniej wypadków jest i mniej ludzi zabitych na drodze, dzięki pisaniu stosów mandatów??? już te mandatu połowę ludzkości uratowały czy jeszcze z 10 mln trzeba wypisać??

Z kraju