Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowa odmiana koronawirusa. W poniedziałek od północy zostaną zawieszone loty z Wielkiej Brytanii

Od północy z poniedziałku na wtorek zostaną zawieszone loty z Wielkiej Brytanii do Polski. Decyzja ta ma związek z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa.

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller poinformował, że ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa.

W związku z sytuacją minister zdrowia Adam Niedzielski wydał dyspozycje, aby od dzisiaj wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. W tej sprawie osoby takie, mają się kontaktować się z lokalnym sanepidem.

Sprawą nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii dzisiaj zajmie się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Zespół ma się zebrać o godz. 10.00.

Wczoraj Belgia oraz Holandia poinformowały o zawieszeniu połączń lotniczych z Wielką Brytanią, podobne kroki zapowiedziała Austria i Włochy. Podobne ograniczenia mają objąć również Niemcy.

14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował o wykryciu nowej odmiany koronawirusa SARS-CoV-2. Co ważne, nowa mutacja szybciej rozprzestrzenia się niż znana dotychczas odmiana, ale nie powoduje poważniejszego przebiegu choroby. Nowe mutacje dotarły również do Danii, Holandii oraz Australii.

(fot. lublin112.pl)

67 komentarzy

 1. No cusz te komentarze ktore sa Na tej stronie mozna skomentowac tylko I wylacznie krotko ze pisza tu sami profesorowie ktorzy wiedza wszystko Na kazdy temat I totalne bezmozgie tepaki .A sumujac to kurcze madrzejsze od kury

 2. Nowa odmiana koronawirusa, powiadacie – jak widać wynalazca i producent, (po polsku: stworzyciel) wszystkiego co się rusza i nie rusza, (podobnież dobry) Bóg nie śpi i kombinuje dalej jakby tu zmniejszyć populację owieczek.

 3. Trutko-szczepionki słabo idą po dobroci?

  A w szwindelpemii gaśnie strach ludu?

  To jest wojna.

 4. Nobla temu rządowi!

  Zawiesza loty z UK dobę po tym, jak zrobiła to cała reszta UE.
  A do tego LOT podstawia na dziś do Londynu największe samoloty we flocie (Dreamlinery), żeby jeszcze więcej ludzi przywieźć (po 2600 od łebka) w ostatni dzień.

  Dom wariatów, a nie kraj.

  • korektor kropeczek

   @Kuba… to tylko biznes 😉 I chyba lepiej mieć kontrolę nad bezpośrednio przybyłymi niż tymi, co by na przesiadkach zdążyli wyłapać więcej tego koronalnego ?

   Czytałeś wpisy „biedaków” 😉 których zaskoczyła ta sytuacja na Wyspach? Nosz ku***a… dramat ?

 5. Masz nasrane w tej pustej łepetynie. Politukuj dalej. Wybrałeś swoich w ostatnich wyborach. Im to zostaw. Oni wiedzą co robić. Możesz kandydować w następujących wyborach. Do tej pory nie wypowiadaj się. To już nudne jak Moda na Sukces. Zluzuj

 6. A te „tempaki” to co to są?