Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Notoryczny włamywacz samochodowy znów w rękach policji. Podczas „pracy” zastał go właściciel auta

Wczoraj wieczorem jeden z mieszkańców Lubartowa podchodząc do swojego auta zauważył w środku złodzieja. Okazał się nim notoryczny włamywacz.

W środę wieczorem, jeden z mieszkańców Lubartowa będąc na spacerze ze swoim dzieckiem dostrzegł, że szyba w jego aucie, stojącym na parkingu przy ulicy Krzywe Koło, jest wybita. Gdy podszedł do auta zastał siedzącego w nim włamywacza. Był tak zajęty plądrowaniem samochodu, ze nawet nie zauważył że obok stoi właściciel. Dopiero gdy ten otworzył drzwi, z samochodu spokojnie wysiadł młody mężczyzna, który po chwili rzucił się do ucieczki w kierunku pobliskiego osiedla. Poszkodowany, ponieważ był z małym dzieckiem, nie ryzykował pościgu za włamywaczem tylko od razu o wszystkim powiadomił policję.

Na miejsce przyjechał patrol, funkcjonariusze po ustaleniu rysopisu włamywacza od razu wiedzieli kogo mają szukać. Opis pasował idealnie do doskonale im znanego ze swojej przestępczej działalności 22-latka. Tym razem oprócz zniszczeń, zaskoczony przez właściciela auta nie zdążył nic ukraść. Jednak ma on już na koncie wiele innych podobnych przestępstw.

– Przed kilkoma dniami, włamał się do stojącego na tym samym parkingu autobusu, z którego ukradł pieniądze i drobne przedmioty o łącznej wartości 200 złotych. W wakacje 2014 roku w Lubartowie usiłował ukraść „Malucha”. Dokonywał także włamań do sklepów i domów – wyjaśnia mł. asp. Grzegorz Paśnik z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Młodzieniec nie oszczędzał nawet swoich sąsiadów. Z sąsiedniej posesji ukradł terenowego nissana, jednak podczas ucieczki stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w przydrożne drzewo [Pisaliśmy o tym TUTAJ].

Mundurowi od razu przystąpili do poszukiwań recydywisty. Po kilku godzinach został on zatrzymany w jednym z opuszczonych budynków na terenie Lubartowa. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. zdjęcie ilustracyjne)
2015-01-22 22:29:29

9 komentarzy

 1. Sposób na życie? Tyle przestępstw, co chwilę coś kombinuje, kradnie pojazdy i kosztowności, a jednak dalej chodzi po ulicach. Grozi mu do 10 lat, a wyjdzie pewnie po tygodniu i dalej to samo… Nie można u nas nic skutecznie zrobić?

 2. Nic mu nie grozi. Dalej będzie kradł. Należałoby gnojowi solidnie wpierdolić publicznie, tak żeby błagał o śmierć. Potem trwale okaleczyć/oznaczyć żeby nikt nie miał wątpliwości co to za element i do ciężkich robót publicznych za wodę i kromkę chleba. Z kulą u nogi. Aż zdechnie. Potem kanalię zastąpić następną trwale oznakowaną kanalią których to bez liku.

  • Popieram w 100% , a może by tak założyć jakieś stowarzyszenie i na własną rękę likwidować takich debili , bo przecież nasze władze tylko go poklepią po plecach i następnemu szkody narobi

 3. Czy nikt nie widzi, że debil nadaje się tylko do utylizacji?

 4. fieju z Ćmiłowa

  Wox’e – najskuteczniej mógł zadziałać właściciel plądrowanego autka. Mógł w „afekcie” go tam skasować, ale był dupa i prócz telefonu do nielubianej, a potrzebnej policji nie zrobił nic.
  Myślę jednak, że za którymś razem ktoś mu przynajmniej nogi poprzetrąca i do „pracy” przestanie chodzić.

 5. doskonale znany policji? to fantastycznie, tylko dlaczego w dalszym ciagu chodz wolno i okrada ludzi? PARANOJA
  a wlasciciel grzecznie wypuscil pasazera ? najpierw bylo wywalic mu w ryja, a nie wypuszczac z auta!

 6. Opowiem wam autentyczny przypadek z Krakowskiego osiedla. Dla mojego znajomego notorycznie okradano samochód. Zdarzało się to 4 lub 5 razy w roku. Najgorsze było to, że za każdym razem złodziej wybijał szybę. Znajomy stracił chyba ze dwa radia i kilka szyb. Aż w końcu wywiesił kartkę za szybą z napisem „drogi złodzieju…nie wybijaj mi szyby bo w tym samochodzie nie ma już radia” Ta kartka wisiała może z tydzień i kiedy przyszedł rano okazało się że ma wybitą szybę…na odwrocie jego kartki był napis „Przepraszam za szybę…nowe radio masz pod siedzeniem ;-)” Sony ze zmieniarką i ekranem dotykowym.

 7. Znany policji a dalej wolny to jest polska,szkoda ze koles byl z maluchem moze jak by byl sam to juz wiecej typ by nic nie ukradl,a tak posiedzi z 3miesiace i dalej to samo bedzie robil

Z kraju