Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Noga z gazu. W całym kraju policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne

W środę w całym kraju policjanci prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

W ramach policyjnych działań przewidywane są statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W akcji zespoły pn. „SPEED”

W zaplanowane działania będą zaangażowane między innymi policyjne zespoły pn. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. W takim przypadku policjanci obligatoryjnie zatrzymają prawo jazdy kierującemu na okres 3 miesięcy.

„Żyj i ratuj życie”

Działania wpisują się w obchodzony w dniach 16-22 września 2023 r., Europejski Tydzień Mobilności, prowadzony pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), pod wymownym hasłem „Żyj i ratuj życie”, koordynowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

15 komentarzy

 1. „Noga z gazu.” – jeszcze kilka takich akcji a dzieci na rowerkach będą mnie wyprzedzać. A w rejonie szkół, PdP, przystanków, itp. będę się musiał zatrzymać na zawsze, albo będę jechał tyłem pod prąd.

 2. Kiedy akcja „stop rowerom na chodnikach”, oraz „won także samochodem z chodników” ?

 3. Dziadek ze Slamsowa

  W całym kraju policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne
  Za pieniądze, które biorą, muszą coś robić, trudno opłacać taką zgraję i trzymać ich po komisariatach.
  Przy okazji zarabiając na swoje utrzymanie ściągną z rynku trochę kasy…

 4. A może w końcu milicja zainteresuje się codziennym, porannym cyrkiem, który odbywa się na Narutowicza przy szkole Urszulanek? Zatrzymywanie się na pasie ruchu, dzieci wysiadające wprost pod koła innych samochodów, parkowanie na chodnikach, wymuszanie pierwszeństwa, itd, itp. Jakieś dziecko musi zginąć, żeby ktoś się zajął tym burdelem?

  • Ludwik (nie van Bethowen - nie mylić)

   Eee tam, jak zginie tylko jedno nic się nie stanie, dopiero kilka ofiar spowoduje, że Polak będzie mądry przed (następną) szkodą.

  • milicja to u ciebie kacapie

  • Cyrk jest na większości miejskich ulic z szybko jadacymi samochodami i cyrk z notorycznie zastawianymi chodnikami. Osobiscie zaczynam chodzić jezdnią jesli na chodniku parkują samochody. Mam już dość braku reakcji na zastawianie chodników, policja nie zajmuje sie tematem nieprawidłowego parkowania a SM robi to tylko na zgłoszenie i to ociągając się. Akcje ” prędkość ” potrzebne są w centrum i sródmieściu bo nie brakuje tu pajaców którzy jak widzą kawałek pustej drogi to przyciskają gaz w sąsiedztwie bardzo dużego ruchu pieszych na chodnikach . Zapraszamy na Krakowskie Przedm, Racławickie, Warszawską droga Policjo!!!

  • Strażnicy Miejscy, Policjanci, Urzędnicy od dróg, Projektanci od dróg – oni wszyscy prywatnie parkują tak samo, więc musieliby sami siebie ukarać. Do póki będzie panował taki konflikt interesów w tej kwestii – nic się nie zmieni, a Lublin będzie nadal wyglądał jako komis samochodowy.

 5. Zajmijcie się drogowymi poganiaczami na drogach ekspresowych!!!
  I uważajcie na Black Hawki co by tam w nic nie wpadły

 6. Wystarczy jeździć przepisowo.

  • Jakbyś znał trochę to forum to być takich głupot nie pisał. Przepisów to niech przestrzegają piesi i rowerzyści*. Bo te dotyczące kierujących samochodami są nieżyciowe.

   *) a tu tez nie wszystkich, bo np. rowerzysta na jezdni przeszkadza kierowcom, więc niech rowerzysta jedzie chodnikiem, bo na chodniku nikomu nie przeszkadza.

 7. Jak zwykle akcja Policji, a po akcji jak zwykle wszystko wróci do normy. Bo przecież Policja nie zajmuje się takimi pierdołami na co dzień, tylko w czasie tzw. „akcji”.

 8. rolnik ze wschodu

  speedcwaniaki rejestrują prędkość poprzedzającego pojazdu zawsze na dojeżdżaniu do pechowca, wychodzi zatem zawsze o kilkanaście lub kilkadziesiąt km/h więcej niż jest to w rzeczywistości, ale kto pisiorom zabroni nękać zwykłych ludzi

 9. Przez 15 lat tyle razy nie dmuchałam co przez ostatnie pół roku odkąd mam prawo jazdy ?

Dodaj komentarz