Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nocni wandale na ulicach Lublina. Kopali w auta i witryny a jeden wyrwał drzewko. Zatrzymali ich strażnicy miejscy

We wtorek funkcjonariusze Straży Miejskiej zatrzymali wandali, którzy dokonali zniszczenia mienia. Młodzi mężczyźni kopali m.in. w samochody oraz wiatę przystankową, jeden zaś wyrwał drzewko.

W nocy 3 marca funkcjonariusze Straży Miejskiej dokonali ujęcia sprawców aktów wandalizmu. Ok. godz. 3.00 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od dyżurnego o młodym mężczyźnie, który wyrwał drzewko sprzed kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Sprawca został ujęty przy ul. Lubartowskiej. 20-latek został ukarany mandatem karnym. Z uwagi na to, że korzeń drzewka znajdował się w jutowym worku zabezpieczającym i nie był uszkodzony, drzewko zostało umieszczone z powrotem w osłonie, z której zostało wyjęte.

Z kolei drugą interwencję strażnicy podjęli tej samej nocy, wobec młodych mężczyzn, którzy idąc przez Aleje Racławickie kopali w zaparkowane samochody i witryny sklepowe.

– Przy wejściu do Ogrodu Saskiego jeden z mężczyzn zaczął kopać wiatę oraz znajdujący się tam kiosk. 21-letni mężczyzna został zatrzymany na wysokości Uniwersytetu Medycznego. Przy próbie wylegitymowania zaczął uciekać, został ujęty po krótkim pościgu i przekazany patrolowi Policji. Drugi z wandali został zatrzymany w rejonie hotelu Mercury – informuje Ryszarda Bańka ze Straży Miejskiej Lublin.

Wszyscy zatrzymani zostali przekazani patrolom funkcjonariuszy policji. Mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia.

2015-03-04 18:49:10
(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. powinni dostać pałami po łbie jak za starych czasów to odrazu by wiedzieli co zrobili
  a tak to nic nie beda wiedzili i nie wyciągną wniosków

  • Ryszarda Bańka ze Straży Miejskiej Lublin twierdzi, że kiosk znajduje się w Ogrodzie Saskim, więc może warto by było zbadać alkomatem, czy przypadkiem Obywatel Bańka nie jest na Bańce?

 2. gołodupcy zasrani nigdy się auta i niczego więcej nie dorobią, zazdroszczą komuś, wyładowując w ten sposób swój niski poziom intelektualny….

 3. brawa dla straży miejsckiej

 4. Widać że po ostatnich wpadkach kierownictwo SM dało radę wygonić ich na patrole a nie na szczękowanie aut.Udało im się kogoś dogonić ??? Pewnie trzeźwi byli.SM do likwidacji.

 5. Co tym wszystkim idiotom samochody i inne rzeczy przeszkadzają. Człowiek nie śpi spokojnie bo jakieś bydle może Ci dewastować mienie. Grzywna i dobre milicyjne pały po łapach powinny być. Brawo dla SM

  • Przecież tu nie chodzi o to, że im to przeszkadza. Tu chodzi o to, że taki śmieć nie ma czym zaimponować innym śmieciom. Bo niby czym? Szkoły dobrej nie skończy bo się próżniakowi uczyć nie chce. Roboty dobrej nie znajdzie bo niczego się nie nauczył. Zbierają się takie odpady społeczne, słuchają durnego hiphopu o tym jakie to ciężkie ich życie bo matka piła a na dzielni szarość i syf. Bzdury.

Z kraju