Nocni biegacze opanują Lublin. Na starcie stanie blisko 1300 osób

W sobotę o godzinie 22. wystartuje Trzecia Dycha do Maratonu. Na starcie stanie rekordowa liczba biegaczy. Lista jest już zamknięta.

Aż 1269 osób zapisało się na listę startową Trzeciej Dychy do maratonu, która ruszy w sobotę o godzinie 22. Na chwilę obecną, pewne jest że pobiegnie 1111 zawodników i zawodniczek, gdyż w przypadku 158 osób, nie została jeszcze potwierdzona opłata startowa. Bieg rozpocznie się na ul. Zana, z ronda przy ZUS-ie. Potem biegacze skierują się ul. Zana, al. Kraśnicką, al. Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, Narutowicza, Okopową, Głęboką, Nadbystrzycką, Zana do hali Globus, gdzie zlokalizowana będzie meta.

Liczba zawodników będzie rekordowa, to będą ludzie z całego kraju a nawet z zagranicy. Limit czasu na pokonanie 10 km trasy wynosi 80 min. Co ważne, organizatorzy zapewniają, że bieg nie spowoduje dużych problemów komunikacyjnych. Ulice na czas Trzeciej Dychy nie będą zamykane, możliwe są jedynie czasowe ograniczenia w przejeździe.

Podczas biegu wspierana będzie charytatywna akcja „Oczko Jasia”. Jaś Karwowski ma 18 miesięcy i zdiagnozowano u niego nowotwór oka – siatkówczak. Jedyną szansą na pełne wyleczenie i ocalenia oka jest kosztowna kuracja w Nowym Jorku. Całkowity koszt leczenia przekracza kwotę pół miliona złotych. Aby rozpocząć leczenie, do końca stycznia rodzice chłopca muszą zebrać jeszcze około 150.000zł. W akcję aktywnie włączył się również sponsor maratonu, czyli PZU. Podczas biegu zostanie przeprowadzona publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz chłopca. W hali Globus w sobotę od godz. 11 do 21 będzie też można nabyć kalendarz biegowy na 2015 r. Dochód z jego sprzedaży będzie przekazany na leczenia Jasia Karwowskiego.

(fot. lublin112.pl)
2015-01-23 19:40:08

2 komentarze

 1. Marcinku, życzę powodzenia i trzymam kciuki 🙂

 2. o jaki przystojniak z nr 567, ma ktoś do niego nr?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online