Niwa Babicka: Pokazał kierowcy ciężarówki środkowy palec i dostał w twarz

Za uszkodzenie ciała odpowie kierowca samochodu ciężarowego, który uderzył w twarz 57-letniego mieszkańca powiatu ryckiego poruszającego się osobowym audi.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 18.00 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Niwa Babicka.

-57-letni mieszkaniec powiatu ryckiego poruszał się osobowym audi. Kilka kilometrów od miejsca zdarzenia włączył się do ruchu z drogi podporządkowanej. Zwolnił przed terenem zabudowanym oraz umieszczonym fotoradarem. Manewr ten nie spodobał się kierowcy samochodu ciężarowego jadącego z tyłu w tym samym kierunku, który zaczął trąbić. Wówczas 57-latek przez otwarte okno pokazał kierowcy ciężarówki rękę wystawiając środkowy palec i pojechał dalej zatrzymując się przy pobliskim sklepie – informuje podkom. Jacek Wójcik z ryckiej policji.

Gdy mężczyzna wysiadł z samochodu zobaczył, że na poboczu stała zaparkowana znana mu z przed kilku minut ciężarówka, a w jego kierunku kierował się mężczyzna, który uderzył 57-latka w twarz. Po tym zdarzeniu kierowca ciężarówki wrócił do pojazdu i odjechał w kierunku Warszawy.

-Kierowca audi jednak nie odpuścił i pojechał za ciężarówką dzwoniąc na policję. Sprawca został zatrzymany na terenie woj. mazowieckiego. Okazał się min 42-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego – dodaje podkom. Jacek Wójcik.

Pokrzywdzony 57-latek w wyniku pobicia przez kierowcę ciężarówki trafił na obserwację do szpitala, gdyż jak się okazało, doznał urazu głowy.

42-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym uszkodzenie ciała zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

2014-07-30 09:18:55
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

21 komentarzy

  1. po plaskaczu doznał; urazu głowy?i pojechał samochodem?

  2. Oto bohater! Palec pokazać to miał odwagę a jak dostał z liścia to się rozpłakał i poleciał na Policję!!! Bardzo dobrze że za pokazanie palca dostał w mordę!

  3. uwazam ze wy wszyscy jestescie tacy sami jak ten co pokazywal to cham i ten co uderzyl tez cham wspolczuje wam

  4. Nawet jakby mu się należało, to takie mamy przepisy w naszej kochanej Polsce, że i tak dostanie zawiasy.

  5. Bo debile widząc fotoradar hamują do 40 a nawet mniej Ja na miejscu tego tirowca jak dostanie wyrok to bym go dopiero polamal

  6. Jakieś pół roku nagrywam pseudo kierowców jeżdżąc po okolicach ryk, nazbierałem już ładną składankę ciekawych zdarzeń na drodze, i nie długo trafi składanka na youtube. Dziś pozdrawiam srebrną Yaris 🙂 nagraną rano w moszczance ( wyprzedzała mnie po prawej)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy