Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nietypowe zakończenie sąsiedzkiej kłótni. Staranował ciągnikiem należące do sąsiada samochody

Nie od dziś wiadomo, że sąsiedzkie kłótnie często potrafią trwać latami a obie strony konfliktu zrobią wszystko, aby uprzykrzyć życie swojemu wrogowi. Tym razem sprzeczka zakończyła się rozbiciem dwóch aut.

Wszystko wydarzyło się w środę po godzinie 19 w jednej z miejscowości w gminie Potok Górny w powiecie biłgorajskim. Pomiędzy dwoma mieszkającymi po sąsiedzku mężczyznami doszło do nieporozumienia. W trakcie sprzeczki jeden z uczestników wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego i ruszył w kierunku posesji sąsiada. Tam staranował dwa zaparkowane samochody: fiata i volkswagena. Oba pojazdy zostały dość mocno uszkodzone.

O wszystkim powiadomiona została policja. Poszkodowany 40-latek nie zgłosił jednak chęci ścigania sąsiada za to co zrobił. Ponieważ uszkodzenie mienia jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego, funkcjonariusze pouczyli jedynie mężczyznę o przysługujących mu prawach.

Jednak 32-latek i tak za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Okazało się bowiem, że miał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo miał on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju. A żeby dojechać na posesję sąsiada, musiał przejechać drogą publiczną. Dlatego też usłyszy zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, bardzo wysoka grzywna i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

11 komentarzy

  1. Grześ przez wieś,zwaną lublinem

    Dobry ten somsiad,koleś zrobił mu rozpierduche,a ten nic się nie stało.

  2. Somsiad już pewnie obmyśla zemstę dlatego nie wniósł oskarżenia.

  3. A móg na obokło pojechać za podwórkiem.

  4. Typowy chłystek z Lublina, poruszający się na gaźnikowym lpg, albo dizelkiem z wyrżniętym filtrem, usiadłby na swoim porcelanowym tronie z gazetką z biedry i ubliżałby oponentowi tak, że stara nie mogłaby obejrzeć klanu albo innego tronu.

  5. Ino somsiad pewnie kupił pastucha w 1.9 tdi i kuło w oczy

  6. Z tego co wiem dzień wcześniej poszkodowany sąsiad spał z jego żoną 🙂 jeśli to prawda to jeszcze nie są kwita :):)

Z kraju

Sport