Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa zabójstwa na jednej imprezie. Ukraińcy stanęli przed sądem, grozi im dożywocie

Uderzeniem w tył głowy ogłuszyli młodą kobietę, następnie zawinęli ją w narzutę, przywiązali kamień i wrzucili do stawu. Dwóch obywateli Ukrainy stanęło przed sądem. Trzeci zdołał uciec z Polski.

Przed Sądem Okręgowym w Zamościu rozpoczął się proces dwóch Ukraińców oskarżonych o zabójstwo swojej rodaczki Tetiany O. Wszystko wydarzyło się podczas zakrapianej alkoholem imprezy, jaka miała miejsce 10 czerwca 2017 r. w jednej ze wsi koło Hrubieszowa. Wtedy to zamordowanych zostało dwoje jej uczestników. Najpierw gospodarz zaatakował nożem swojego brata. Zadał mu ranę w okolice klatki piersiowej, co spowodowało wykrwawienie i śmierć mężczyzny.

Jak się później okazało, tego samego dnia doszło do jeszcze jednej zbrodni. Tym razem ofiarą była 26 – letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta pochodziła z okolic Kowla i zajmowała się sprzedażą na targu w Hrubieszowie pochodzących z przemytu papierosów. Wcześniej pożyczyła Pavlovi N., Volodymyrowi L. i Artemowi S. pieniądze. Kiedy spotkali się na imprezie, kobieta zaczęła domagać się zwrotu długu. To wywołało u nich wściekłość i postanowili rozprawić się z 26-latką.

Jak ustaliła prokuratura, mężczyźni kilkukrotnie opuszczali posesję braci S., wywożąc w nieustalone miejsca Tetianę O. Ostatnim razem powrócili już bez kobiety, informując pozostałych, iż „została ona deportowana i do Polski już nie wróci”. Okazało się jednak, że Ukraińcy dokonali jej zabójstwa. Została ona uderzona tępym narzędziem w okolicę karku, w wyniku czego straciła przytomność. Następnie mężczyźni owinęli ją przewożoną w samochodzie narzutą, którą obwiązali sznurkiem. Potem przyczepili około 15-kilogramowy kamień a ciało wrzucili do zbiornika wodnego w miejscowości Brodzica.

Tuż po dokonaniu zabójstwa jeden z Ukraińców Pavlo N. opuścili Polskę przekraczając pieszo przejście graniczne w Zosinie. Pozostali wrócili na imprezę. Kiedy zrozumieli, że jeden z gości zorientował się, że Tetiana O. nie żyje, zaczęli mu grozić. W ten sposób chcieli zmusić mężczyznę do nieskładania zeznań w sprawie zabójstwa oraz do wydania im pieniędzy w łącznej kwocie przekraczającej 20 tys. złotych.

Po tygodniu ciało Tetiany O. wypłynęło na powierzchnię zbiornika wodnego. Policjanci wraz ze Strażnikami Granicznymi szybko ustalili, kto stoi za jej śmiercią. Tego samego dnia Artem S. i Volodymyr L. zostali zatrzymani na przejściu granicznym, kiedy próbowali uciec na Ukrainę. Jak później wykazała sekcja zwłok, wszystko wskazuje na to, że kobieta jeszcze żyła, kiedy wrzucano ją do stawu. Przyczyną zgonu miało bowiem być utonięcie.

Artem S. i Volodymyr L. usłyszeli zarzuty zabójstwa Tetiany O. oraz używania przemocy i gróźb karalnych w celu zmuszenia Artura W. do zaniechania składania zeznań w sprawie zabójstwa i wydania pieniędzy. Przyznali się jedynie do pobicia Artura W. Grozi im dożywotni pobyt w więzieniu. Pavlo N. nie został jeszcze zatrzymany.

(fot. policja)

19 komentarzy

 1. Bez z.ian od Wołynia. Bez zmian.

 2. A PiS tak ten lud wielbi.
  Wspomaga i zaprasza.

 3. wpuszczejcie wiecej tej hołoty

 4. jacy mili ukraincy.
  przyjeżdżają do nas mordować nawet swoich

 5. POwoli do przodu

  To szybko ruszył proces , zaledwie 2 lata minęły to teraz proces potrwa ze 3-4 lata to będzie z 12 czy 15 rozpraw co kwartał z wyjątkiem okresów świątecznych i urlopowychi już wkrótce około 2025 roku zostaną prawomocnie skazani za zbrodnię z 2017 roku. Nadzwyczajna Kasta szanuje swoją pracę .

  • dokładnie, zawsze szanowali, sprawny i skuteczny system sądowniczy nie leży w interesie tych na górze, niezależnie od frakcji. Tyle afer wielomilionowych, byli jacyś skazani ? od lat pozory praworządności, korupcyjny raj dla pasożytów w białych kołnierzykach …

 6. Swołocz je..na panoszy się wszędzie jak ku..a u siebie. Dalej niech ich żałują i zapraszają jeszcze więcej. W każdym sklepie i restauracji już tylko „szo szo szo” słychać…

 7. Następcy bandery uważam że nie powinno się ich wpuszczać do Polski zbrodnię i bestialstwo mają we krwi i prędzej czy później historia może się niestety powtórzyć