Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nietypowe kontrole na drogach. Z policją był ksiądz

Dzisiaj na drogach naszego regionu policja prowadziła kontrole kierowców wraz z kapłanami. Niektórzy mieli szansę na pouczenie zamiast mandatu.

Z okazji przypadającego w piątek Dnia Bezpiecznego Kierowcy oraz dnia imienin św. Krzysztofa czyli patrona kierowców funkcjonariusze świdnickiej i zamojskiej drogówki przeprowadzili akcję mającą na celu propagowanie jazdy zgodnej z przepisami ruchu drogowego. Była ona o tyle nietypowa, że wraz z mundurowymi w kontrolach drogowych uczestniczyli kapelani. Kierowcy którzy popełniali drobne wykroczenia, zamiast mandatu otrzymywali od funkcjonariuszy pouczenia . Z kolei księża, wręczali kierowcom naklejki z wizerunkiem patrona kierowców św. Krzysztofa. Obrazki otrzymywali również kierowcy, którzy poruszali się po drogach zgodnie z przepisami.

Mundurowym towarzyszył ksiądz motocyklista, duszpasterz miłośników tej kategorii pojazdów ks. Robert Fuk – Akcja spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem wśród kierowców, a widok towarzyszącego mundurowym księdza w kombinezonie motocyklisty i koloratce oraz jego czerwone Suzuki wzbudzało zainteresowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego – wyjaśniała podinsp. Joanna Kopeć z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Z kolei w Świdniku wspólne działania miały być apelem dla kierowców o ostrożność za kierownicą. Jednocześnie połączono je ze zbiórką dobrowolnych środków na zakup pojazdów misyjnych. Wszystko w ramach akcji pt. „1grosz za 1 kilometr”.

Każda okazja jest dobra by mówić o bezpiecznych zachowaniach na drodze wyjaśniała asp. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. -Funkcjonariusze za ujawnione wykroczenia stosowali tylko pouczenie, zaś kapelan wręczał kierującym pamiątkowe foldery oraz obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa, by bezpiecznie prowadził, strzegł i wspierał ich na drodze.Z pewnością wszyscy chcielibyśmy, aby na naszych drogach było zawsze bezpiecznie. Pamiętajmy zatem by zachowywać się odpowiedzialnie i ostrożnie na drogach, nie tylko w dniu św. Krzysztofa, ale i na co dzień, dbając o bezpieczeństwo własne i innych – dodała Szczepanowska.

Nietypowe kontrole na drogach. Z policją był ksiądz
Nietypowe kontrole na drogach. Z policją był ksiądz
Nietypowe kontrole na drogach. Z policją był ksiądz

(fot. KWP Lublin)
2014-07-25 19:48:31

15 komentarzy

 1. sąsiad Ciecia z Lubartowskiej

  no no no…… a potem, po całej akcji, wspólnie, tzn milicjanci i kapłani……

  alkohol i dziewczynki

  tak było….

  tak jest…..

  i tak będzie:)

 2. Ładny ma pan motor.
  Gdzie Pan pracuję???
  Jestem księdzem.

  • umieścił pan „mondry” wpis
   Gdzie Pan pracuje??
   Jestem na utrzymaniu mamusi i głosuję na Palikota

 3. Co to k. ma być a ateista za każdym razem miał dostać mandat lub innowierca ?

  Inny przykład absurdu w Polsce.
  http://youtu.be/XvHKyuzTd6M
  Z filmiku można wywnioskować jedno.
  „Kiedy szła zwykła para to chcieli ich ukarać mandatem za głupie światło. Kiedy okazało się, że chłopak jest poszukiwany, nie stawia się w sądzie i jest idiotą to starczyło oświadczenie??

  Dlaczego na początku nie mogli spisać oświadczenia, że nie przejdą już na czerwonym?

  Aż smutno wyciągać wnioski..”

 4. Od zawsze do wyruszających w podróż mówiło się: „Jedź z Bogiem”, to teraz zmienia się to na: „Jedź ze świętym Krzysztofem”, odsuwając tym Pana naszego jedynego i Stwórcę w trzech osobach na dalszy plan, czy Krzyśka dodaje się jako czwartego do brydża.
  Uważajcie, przeładujecie swoje autka, a zapowiadają zaostrzenie kar za przewożenie więcej osób niż wpisane jest do dowodu rejestracyjnego.

  • A w czym tu przeszkadza św. Krzysztof? Jako katolik powinieneś wiedzieć, że jest coś takiego, jak obcowanie świętych i to właśnie dlatego warto zwracać się do patronów w różnych sprawach.

   • Błędnie zakładasz Waść, żem jest katotolik, Święty czy nieświęty, żaden Krzysztof mi nie przeszkadza, ale narażać kierowców na „przeludnienie” samochodów, to przesada.
    😀

   • najprawdziwszy polak katolik

    Nauki Twojego kościoła są tak pokrętne, niespójne i bełkotliwe, że można się w nich pogubić, dlatego pozwolę sobie przytoczyć pełną treść pierwszego przykazania (Księga Wyjścia 20, 1-17), której pewnie nie znasz, bo jak większość katolików, Biblii żeś nie czytał:

    „Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.”

    Przyjrzyjmy się najważniejszemu fragmentowi w kontekście figurek najróżniejszych bożków typu święci, matki boskie itp.:

    „Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, (…) zawistny (…)”

    Oczywiście teoria swoje, praktyka swoje; wszystkie te figurki dobrze oddziałują na wyobraźnie plebsu, więc się z nich korzysta. Nie zmienia to jednak faktu, że kościół (świadomie) wraz ze swoimi owieczkami (nieświadomie) postępuje wbrew dekalogowi.

 5. Ciekawe czy ten ksądz kolege po fachu spotkal pijanego

 6. Polska to jednak p**** kraj ,kler nawet ucieka się do pomocy POLICJI żeby wzrosła frekfencja na mszach .

  • błędny wniosek wyciągasz, raczej kler chce osiągnąć karność kierowców, którzy po prostu olewają przepisy Prawa

 7. To miły widok! Czy większość komentujących musi mieć zawsze muchy w nosie?

 8. Niech będzie pochwalonu jezus chrystus i maryja zawsze dziewica.

 9. To z publicznych pieniędzy, ? czy też Kuria zapłaciła swoim zastępom? Zabawne…wyrastają jakieś klauzule sumienia, na każdym kroku kiedy ktoś powie coś mądrego jest oskarżony o obrażanie uczuć religijnych…tylko jakoś nikt się nie pochyla nad obrażaniem przez pseudo katoli uczuć NIE religijnych. Dobrze by było, gdyby zwyczajnie każdy zajął się swoją robotą. Polak Katolik…tu jezus, bozia, spod ołtarza nie wyłazi ale drugiego zatłukł by krzyżem za odmienność. Każdy czyn i każde słowo 180 stopni różne od nauk chrystusowych…Ale w pierś się tłucze…żal.