Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy przyjechał autem do posterunku policji. Miał promil alkoholu, posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów

Jak widać na przykładzie 24-latka, posiadane przez niego trzy zakazy prowadzenia pojazdów nie robią na nim wrażenia. Mężczyzna przyjechał do posterunku policji na wezwanie, mając w organizmie promil alkoholu.

W czwartek przed godziną 9 do Posterunku Policji w Siennicy Różanej w powiecie krasnostawskim wszedł 24-latek, który został wezwany w związku z prowadzonym postępowaniem.

Mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Jak się okazało po badaniu alkomatem, miał on w organizmie promil alkoholu. Co więcej, 24-latek przyjechał do posterunku roverem i zaparkował pojazd kilkadziesiąt metrów od policyjnego budynku.

Po sprawdzeniu w bazach policyjnych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada aż trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sądy w Chełmie i Krasnymstawie.

Jeszcze tego samego dnia krasnostawscy mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę audi. 19-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a co więcej, posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ważnej polisy OC.

Wkrótce obaj mężczyźni staną przed sądem i odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Oprócz dotkliwego świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, w przypadku braku ważnego ubezpieczenia OC Fundusz Gwarancyjny może nałożyć karę pieniężna w kwocie nawet 5 tysięcy złotych. Grozi im jeszcze kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Muszą się także liczyć z dożywotnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

  1. to jest trochę tak, jakby małemu dziecku powiedzieć „nie wolno”, pogrozić palcem i chwilę później pogłaskać po główce. sprzeczne sygnały nic nie dadzą!

  2. Na pewno już się boją 🙂

  3. No to będzie kolejny zakaz i tak, aż do śmierci niewinnego człowieka, później że 3 lata spokoju i od nowa to samo.
    Bo liczą się wolne sądy i konstytucja

Z kraju