Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy ojciec miał pod opieką dwójkę dzieci

Policjanci z Chełma ustalają, czy 42-letni mężczyzna naraził na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu dwójkę swoich małoletnich córek. Mężczyzna opiekował się dziećmi mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W środę po południu policjanci z Chełma otrzymali informację, że dwójka dzieci może znajdować się pod opieką nietrzeźwego ojca. Patrol udał się do jednego z mieszkań na terenie osiedla Kościuszki w Chełmie.

Przebywający tam 42-latek został przebadany alkomatem. Jak się okazało mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna sprawował opiekę nad dwiema córkami w wieku 2 i 7 lat. Dziewczynkom nic się nie stało i zostały przekazane pod opiekę matki.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjanci ustalają czy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. a ja się pytam dlaczego takiego zarzutu ,czyli bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu , nie dostają sprawcy wszelkich kolizji i wypadków drogowych .Tylko mandacik max 500zl i po sprawie

  2. chłopina wypił se dwa piwka i zapomniał postawić sąsiadowi ko……….i i takie są skutki..

  3. Wziął 2×500 to i miał prawo się nachlać,a jak kiedyś w ogóle zostanie skazany to też państwo mu da na to kasę plus 500.

  4. Wszędzie konfidenci.

  5. 500+ działa.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo