690 680 960

Nietrzeźwy kierowca chciał wieźć młodzież na wycieczkę

Chełmscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który chciał wieźć młodzież na wycieczkę. Mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

W piątek rano chełmscy policjanci skontrolowali autokar, który miał zawieźć młodzież na wycieczkę do miejscowości położonej w województwie łódzkim. Jak się okazało 59-letni kierowca, mieszkaniec gminy Wierzbica, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Przewoźnik na miejsce skierował innego kierowcę, z którym z opóźnieniem młodzież wyjechała z Chełma. Wkrótce 59-latek stanie przed sądem, musi się liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą uprawnień do kierowania.

Policjanci zachęcają organizatorów wycieczek, aby w przypadku wątpliwości, co do stanu trzeźwości kierowcy, czy też stanu technicznego pojazdu, zgłosić kontrolę do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie pod numer telefonu (82) 560-10-00 bądź też na numer alarmowy 112.

2018-08-10 20:06:09
(fot. Policja Chełm)

15 komentarzy

 1. warto było? baranie

 2. Gratuluje inteligencji!!! :-)) skonczy pod sklepem

 3. A wiele razy się udało ?? Baran do potęgi .

 4. jakiś konfident musiał zameldować i teraz człowiek będzie miał kłopoty

  • trzeba było myśleć wcześniej

  • I bardzo dobrze. Więcej takich konfidentów a będzie bezpieczniej dla wszystkich. Zlicytować i puścić ino w kalesonach bo zima idzie. A kłopot to on ma od dawna ; z alkoholem. Od kilku lat Policja kontroluje stan techniczny pojazdów i trzezwość kierowców zwłaszcza w okresie wakacji i ferii. Moczymorda myślał się uda a tu zonk. Do łopaty doły kopać lub gnój rozrzucać a nie ludzi wozić. Do tego się tylko nadaje z taką inteligencją.

  • I bardzo dobrze zrobił ja także dzwonię na policje jak moje dziecko gdzies wyjeżdża na wycieczkę .Zapewne jesteś tego samego pokroju co ten przyszły morderca ,ale jak się cieszę że niedoszły .

  • a taki głupi to jesteś na co dzień czy tylko w piątki?

 5. Skoro na cyku chciał się wypuścić z ludźmi to osobówką tym bardziej jeździł na bani, swoją drogą ma szczęście ze żaden z rodziców się nie zdenerwował bo gdyby to o mojego dzieciaka chodziło skuł bym typowi mordę za niewłaściwe podejście do obowiązków .

 6. Panie szanowny szofer serdecznie zapraszamy do łopaty barmani łbie.. Hahah

 7. po pierwsze 0.5 to stan po uzyciu alkoholu a nie stan nietrzezwosci a po drugie w UK mozna miec 0.8 i nikt afery nie robi wypil chlop piwo i wielkie ale, napewno lepiej po piwie prowadzi niz niejeden z Was na trzezwo tyle w temacie

  • tak kolego można mieć 0.8 ale nie w UK poza tym dotyczy to kierowców amatorów jeżdzacych osobówkmi a nie zawodowców bo on jest w pracy i nie może byc nietrzeżwy więc dla niego limit to 0,00

  • a jesteśmy w UK czy w Polsce? Co ma piernik do wiatraka? Po za tym w UK kierowca zawodowy ma mieć 0,0. Po drugie, jakim imbecylem trzeba być żeby pić przed tym jak wiem że będę prowadził autobus? No chyba że jesteś na tym samym poziomie intelektualnym i nie widzisz problemu.

 8. Nie wiem czemu, nie rozumiem na jakiej podstawie (może ktoś podpowie), zamazywane jest logo przewoźnika?
  Ochrona danych? Czyich – autobusu? Napis „Setra” nie jest zamazany. Obawa przed posądzeniem o pomówienie?

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas