690 680 960

Nietrzeźwy 27-latek przewrócił się na motocyklu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień

Wczoraj w miejscowości Białka pod Krasnymstawem doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna kierujący motocyklem doprowadził do wywrócenia jednośladu.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 21 w miejscowości Białka w powiecie krasnostawskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty.

Policjanci ustalili na miejscu, że 27-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw, jadąc motocyklem, stracił nad nim panowanie i doprowadził do jego wywrócenia. Ślady na jedni świadczyły, iż pojazd sunął po asfalcie kilkadziesiąt metrów. Mężczyzna poruszał się jednośladem bez kasku. 27-latek trafił do szpitala, gdzie okazało się, iż dostał ogólnych potłuczeń i zadrapań.

Mundurowi po sprawdzeniu w policyjnych badach ustalili, że 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, pojazd nie był zarejestrowany, nie miał ważnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu. Co więcej, mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Wkrótce za swoje zachowanie 27-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.

(fot. Policja Krasnystaw)

3 komentarze

  1. Kolejna patologia na jednośladzie.

  2. Tak to stary sterany Bóg robi co może, żeby wyręczyć ludzi w eliminacji pijanych za kierownicami naszych polskich autek

  3. Uciekł mi z przed nosa, szkoda.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki Powiatu Parczewskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Discoboys
Dożynki Gminy Łaszczów. Gwiazdą wieczoru będzie Meffis
Dożynki Gminy Kłoczew. Gwiazdą imprezy będzie Miły Pan
Dożynki Gminy Telatyn
Dożynki powiatu zamojskiego i gminy Miączyn. Gwiazdą imprezy będą Piersi