Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy 27-latek przewrócił się na motocyklu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień

Wczoraj w miejscowości Białka pod Krasnymstawem doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna kierujący motocyklem doprowadził do wywrócenia jednośladu.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 21 w miejscowości Białka w powiecie krasnostawskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty.

Policjanci ustalili na miejscu, że 27-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw, jadąc motocyklem, stracił nad nim panowanie i doprowadził do jego wywrócenia. Ślady na jedni świadczyły, iż pojazd sunął po asfalcie kilkadziesiąt metrów. Mężczyzna poruszał się jednośladem bez kasku. 27-latek trafił do szpitala, gdzie okazało się, iż dostał ogólnych potłuczeń i zadrapań.

Mundurowi po sprawdzeniu w policyjnych badach ustalili, że 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, pojazd nie był zarejestrowany, nie miał ważnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu. Co więcej, mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Wkrótce za swoje zachowanie 27-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.

(fot. Policja Krasnystaw)

3 komentarze

  1. Kolejna patologia na jednośladzie.

  2. Tak to stary sterany Bóg robi co może, żeby wyręczyć ludzi w eliminacji pijanych za kierownicami naszych polskich autek

  3. Uciekł mi z przed nosa, szkoda.