Poniedziałek, 16 czerwca 202516/06/2025
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwi na hulajnogach elektrycznych. Patrol drogówki zatrzymał dwóch mieszkańców gminy Zamość

Dwaj mieszkańcy gminy Zamość postanowili wsiąść na hulajnogi elektryczne, mimo że wcześniej spożywali alkohol. Zatrzymani przez patrol ruchu drogowego w miejscowości Wysokie, odpowiedzą teraz za złamanie przepisów.

Wczoraj w miejscowości Wysokie, położonej w powiecie zamojskim, patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn poruszających się hulajnogami elektrycznymi. Ich sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów, którzy postanowili zatrzymać ich do kontroli. Jak się okazało, obaj kierujący byli pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że 31-letni mieszkaniec gminy Zamość miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jego o rok starszy kolega – 32-latek – również był nietrzeźwy, z wynikiem przekraczającym 1 promil.

Zgodnie z obowiązującym prawem, hulajnoga elektryczna jest pojazdem, a osoba nią kierująca – uczestnikiem ruchu drogowego, który musi przestrzegać przepisów. W świetle przepisów kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie.

Obaj mężczyźni będą musieli liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywna w wysokości nie mniejszej niż 2500 zł.

Policja przypomina, że kierowanie hulajnogą elektryczną po alkoholu, podobnie jak samochodem czy rowerem, jest zabronione. To nie tylko naruszenie prawa, ale także poważne zagrożenie dla życia i zdrowia – zarówno kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

5 komentarzy

  1. „hulajnoga elektryczna jest pojazdem, a osoba nią kierująca – uczestnikiem ruchu drogowego”
    to czemu tablic nie posiada ?

  2. Ocena: -4

    Wniosek z akcji jest taki. Że jak piłeś: to nie jedź rowerem ani hulajnogą. Za bardzo rzucasz się w oczy. Pojedź autem.

  3. Ocena: -6

    Kierujący zgodnie z przepisami powinien dostać mandat (ew. pouczenie, broszurę) za kierowanie i przewożenie pasażera.
    Ale pasażer to dostał mandat za co?

  4. Ocena: -7

    Mandat wg taryfikatora.
    Ale dlaczego nie np. pouczenie?
    Albo dlaczego nie wręczenie broszury?
    Albo dlaczego nie tym razem sok z cytryny do wypicia?

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia