Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nieszczęśliwy wypadek przy pracy, interweniował śmigłowiec LPR

Wczoraj rano w Stężycy na terenie jednej z firm doszło do poważnego wypadku podczas podłączania butli z tlenem. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano w Stężycy w powiecie ryckim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na terenie jednej z firm.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, w tym zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu ryckiego zajmował się podłączaniem przewodów do butli z tlenem. Podczas pracy nastąpiło rozszczelnienie butli.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Ryki)

3 komentarze

  1. Ciekawe czy butla z przeglądem aktualnym. Bo tlen żre i takich butli nie należy napełniać pokątnie, ale jak ma być po taniości…

  2. Tlen jest niebezpieczny, potrafi zapalić smar lub olej na ubraniach, a dotykanie zasmarowanymi rękawiczkami uszczelki przy redauktorze potrafi się zemścić.

    • Dokładnie, tlen jest bardziej niebezpieczny jak acetylen, dla nowicjuszy zwłaszcza. Znam przypadek gościa, który nasmarował wrzeciono w zaworze butli tlenowej WD40, bo mu piszczało 😀

Z kraju