Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nieszczelność układu paliwowego przyczyną pożaru ciężarówki

Wczoraj po południu w Białce doszło do pożaru ciężarówki przewożącej buraki. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 18 na jednym z parkingów przy drodze wojewódzkiej numer 842 w miejscowości Białka w powiecie krasnostawskim.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze ciągnika siodłowego. Na miejscu oprócz strażaków interweniowali również policjanci. Jak się okazało, 41–letni kierowca z gminy Szastarka kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą przewożącą buraki w trakcie jazdy zorientował się, że coś dzieje się z pojazdem i natychmiast zjechał na parking.

Tam zauważył, że kabina volvo stanęła w ogniu. Na szczęście szybko opuścił ciężarówkę i nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują na to, że to nieszczelność układu paliwowego była przyczyną zapalenia się ciągnika siodłowego.

(fot. Policja Krasnystaw)

12 komentarzy

  1. No i buraki nie dojadą do Lublina na manifestację.

  2. to i tak wina PISuarów nie widzę różnicy to samo jak POprzednicy ale większy wstyd

  3. Może nie poszedł proces pozyskiwania „oszczędności”… 😉

  4. Typowe auto kampanijne , Euro nie więcej niż 5 , używane dwa – trzy miesiące w roku , chętnie przyjmujące magnes. Inspekcja udaje że nie widzi , a kierowcy jeżdżą po kilkadziesiąt godzin . No ale za te grosze co płacą za te buraki to czego oczekiwać. Taka prawda niestety.

  5. No no ,geniusze pokroju Frania chyba wydal ta „ekspertyzę ” Żeby zapalił sie olej napędowy trzeba się bardzo postarać i na pewno nie zapli się on od iskry ,czy nawet gdyby wyciekał na rozgrzany kolektor wydechowy .99% wszystkich „samozapłonów” we wspólczesnych autach ,to wina instalacji elektrycznych

  6. Kolejny burakowóz wycofany z wyścigu!

  7. szczescie w nieszczesciu ze kierowcy nic sie nie stalo i w pore opuscil auto.

  8. ?. Pieczone czy opalane?