Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nieprawdziwe informacje dotyczące sytuacji radiacyjnej na terenie kraju. Nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia ludności!

Od kilku godzin otrzymujemy informacje o rzekomej chmurze radioaktywnej nad Polską. Są to bzdury i fakenewsy rozsyłane przez nieodpowiedzialne osoby.

Państwowa Agencja Atomistyki zaprzecza kłamliwym informacjom pojawiającym się w sieci dotyczącym rzekomej chmury radioaktywnej nad Polską. Jest kolejny w ostatnich dniach fakenews!

Komunikat Państwowa Agencja Atomistyki

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej, nieprawdziwymi informacjami na temat rzekomego wystąpienia skażenia promieniotwórczego na terenie Polski, Państwowa Agencja Atomistyki stanowczo zaprzecza tego rodzaju informacjom. Sytuacja radiacyjna na terenie Rzeczypospolitej Polski pozostaje w normie. Nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia ludności na terenie kraju.

Państwowa Agencja Atomistyki stale monitoruje sytuację radiacyjną oraz pozostaje w kontakcie ze stroną ukraińską. W strefie wykluczenia i strefie bezwarunkowego wysiedlenia trwa dogaszenie tlącej się ściółki. Silne powiewy wiatru zwiększyły obszar objęty akcją, ale w dalszym ciągu nie ma zagrożenia dla kluczowych obiektów znajdujących się w strefie, tj. czarnobylskiej elektrowni jądrowej oraz miejsca przechowywania wypalonego paliwa jądrowego.

Państwowa Agencja Atomistyki wskazuje na komunikat Narodowego Centrum Badań Jądrowych w związku z rozpowszechnianymi w dniu dzisiejszym, nieprawdziwymi informacjami o rzekomym zagrożeniu radiacyjnym wykrytym lub spowodowanym na terenie Centrum: https://www.ncbj.gov.pl/aktualnosci/komunikat-ncbj-brak- problemow-technicznych-brak-anomalii-promieniowania-tla

Nieprawdziwe informacje dotyczące sytuacji radiacyjnej na terenie kraju. Nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia ludności!

Nieprawdziwe informacje dotyczące sytuacji radiacyjnej na terenie kraju. Nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia ludności!

(fot. pixabay.com)

54 komentarze

 1. hmm, niech ktoś przypomni co mówiło PAA w pierwszych dniach jak był wybuch w Czarnobylu w 1986 roku

  • Tak a co miało powiedzieć? Sami nie wiedzieli skąd im się nagle to promieniowanie podniosło. Sowieci do niczego się nie przyznawali, kręcili jak tylko mogli.
   I zauważ, że pomimo takiej a nie innej sytuacji politycznej, rząd jednak podjął działania mające na celu zminimalizowanie skutków tej katastrofy. Też były zakazy i nakazy, też były plotki.
   Jak ktoś napisał gdzieś wcześniej:
   34 lata temu dozymetry miały tylko państwowe instytucje. Dzisiaj zamamwiasz, i za dwa dni możesz się cieszyć pomiarami promieniowania jonizującego. Ale możesz się bardzo rozczarować. No chyba, że zawędrujesz w okolice jakiejś kopalni uranu.

 2. Mija połowa zmiany w aptece i już nie mam płynu Lugola… Wszyscy się będą szprycować jodem teraz. I nie wytłumaczysz.

  • ???mamy już obowiązek -maseczki,czekam na kombinezony,pewnie też pomogą??Jak co można też burki.Panom w koloratkach brakuje tylko gadżet na głowę i gotowe.

 3. Ja rozumiem, że istnieją różne teorie spiskowe. Czy jest wirus czy go nie ma? Tego nie wie nikt. Szarak tego nie sprawdzi. Ale jaki tępak wymyślił radioaktywną chmurę nad Polską w czasach kiedy to dozymetr może mieć każdy? A może to te wszystkie dozymetry również są zmanipulowane i podają fałszywe wartości? OMG

 4. Społeczeństwo całkiem oszalało i we wszystko wierzy bezkrytycznie. A tymczasem w Lublinie są dwie stacje diagnostyczne pracujące non stop w Ogrodzie Botanicznym. Wyniki nie odbiegają od normy, ale kto by tam wierzył naukowcom, ważne co w internetach piszą i co plotki głoszą. Aż oczy bolą od czytania tych bredni w komentarzach. Zawsze w okolicy rocznicy awarii w Czarnobylu takie rewelacje się pojawiają, kiedy wy ludzi w końcu zmądrzejecie.

  • Jeśli wyniki pomiarów w Lublinie do niektórych nie przemawiają, to wypada dodać, że na zbliżonym, całkowicie bezpiecznym poziomie, poniżej 200 nSv/h, kształtują się wyniki pomiarów w Rawie Ruskiej i Włodzimierzu Wołyńskim, a w Łucku , Szacku i Kowlu są nawet poniżej 100 nSv/h.

 5. Onanis Samokopoulos

  W moim otoczeniu też większość dostaje tzw. sraczki na niepokojącego niusa i żadne argumenty, nawet poparte naukową argumentacją nie są w stanie czegokolwiek zmienić… Szkoda mi tych ludzi i ich zdrowia psychicznego, ale tylko głupi dają się dalej ogłupiać, pzdr

Z kraju