Niepokorny paw. Nie chce dać się załapać by przyjechać do Lublina

Piąty z pawi, który ma przyjechać do Ogrodu Saskiego wciąż nie dotarł do Lublina. Wciąż znajduje się w puławskim parku i nie chce dać się złapać opiekunom.

W połowie listopada do lubelskiego Ogrodu Saskiego przywieziono dwa pierwsze pawie. Na początek zostały wypuszczone do specjalnie na ten cel wybudowanej woliery, gdzie przez zimę będą się oswajać z nowym miejscem zamieszkania. Na wiosnę ogrodzenie zostanie zdemontowane a pięć tych królewskich ptaków będzie mogło swobodnie poruszać się po całym terenie Ogrodu Saskiego. Zbudowano dla nich specjalny domek, który posłuży jako schronienie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dwa kolejne ptaki, które do tej pory zamieszkiwały w puławskim parku udało się złapać i dostarczyć do Lublina kilka dni później. Jednak piąty z nich, samiec, wciąż biega po parku w Puławach i nie daje się złapać opiekunom. Ptaki te znajdują się tam na wolności i nawet pomimo kuszenia przysmakami, złapanie ich jest nie lada sztuką. Kiedy się to uda nikt obecnie nie potrafi odpowiedzieć.

Z kolei przebywające w Lubelskim Ogrodzie Saskim pozostałe cztery ptaki coraz bardziej przyzwyczajają się do nowego otoczenia. Swobodnie spacerują po terenie woliery, budząc ogromne zainteresowanie spacerowiczów. Ich opiekunowie przypominają, ze obowiązuje całkowity zakaz dokarmiania pawi. Ptaki dostają zbilansowane pożywienie, przeznaczone specjalnie dla nich a wrzucane do środka pieczywo, gdyż takie przypadki się już zdarzały, może im tylko zaszkodzić.

(fot. lublin112)
2014-12-03 14:30:03

4 komentarze

 1. Mądre stworzenie, wie co go czeka… Domek jaki znajduje się w tej wolierze to sie nadaje na kury(max 3szt małej rasy) a nie dorosłe pawie wiele do życzenia pozostawia też brak wody w mroźne dni. Może by tak miasto zainwestowało w podgrzewacz do poideł, nie wielki wydatek w porównaniu z przepłaconą wolierą…

 2. Bo tu bida, żuka mamy, jeszcze tylko pawia puścić ….

 3. No i dobrze, ciekawe co za baran wymyślił ten idiotyzm z pawiami, takie kretyńskie wydatkowanie naszych pieniędzy i uszczęśliwianie ludzi na siłę, nie chcemy tego tutaj, mądry ptak przynajmniej pokrzyżował te debilne plany.

 4. dobrze jest im w puławach to po ch.j ich przewożic

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika