Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalnie łowił ryby za pomocą „sznura” (zdjęcia)

Parczewscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży rybackiej zatrzymali mężczyznę prowadzącego nielegalny połów ryb. Wkrótce 39-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

W czwartek przed południem parczewscy policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wspólnie ze strażą rybacką z Białej Podlaskiej zatrzymali 39-latka z gminy Podedwórze.

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, kiedy stał przy wywierconym przeręblu i dokonywał nielegalnego połowu ryb za pomocą tzw „sznura”.

Funkcjonariusze przy mężczyźnie ujawnili przedmiot służący do nielegalnego połowu ryb w postaci sznura oraz 3 kilogramowego szczupaka. Wartość ryby to 90 zł na szkodę Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Białej Podlaskiej. Po wykonaniu oględzin rybę wpuszczono do zbiornika wodnego.

Policjanci zatrzymali i doprowadzili mężczyznę do komendy. 39-latek usłyszał zarzut. Za nielegalny połów ryb zgodnie z Zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Nielegalnie łowił ryby za pomocą „sznura” (zdjęcia)

Nielegalnie łowił ryby za pomocą „sznura” (zdjęcia)

Nielegalnie łowił ryby za pomocą „sznura” (zdjęcia)

(fot. Policja Parczew)

7 komentarzy

  1. Tzn,. straż zatrzymała i przekazała policji. Nie widzę sukcesu tej drugiej formacji.

  2. Będą awanse i medale ?

  3. Przestępca miesiąca normalnie, dobrze że łapał za pomocą kija i sznurka, bo jakby użył wędki i żyłki to by było dożywocie. xD

  4. nie znam się na wędkowaniu i nie rozumiem o co chodzi z tym sznurem, na zdjęciu jest prymitywna wędka w postaci kijka, jakiejś linki, żyłki czy coś i haczyka, i w czym problem?

  5. To jest sznur? Haha, a wygląda jak tzw.,, kozula”
    Sznur, to kilkadziesiąt haków, widzicie tam kilkadziesiąt? Postawić sznur to nie tak łatwo jak koszule osrac. Teraz to już nawet straż rybacka się nie zna na narzędziach połowowych, prostaki i nieuki.

Z kraju