690 680 960

Nielegalne papierosy w wagonach pociągu. Największy w tym roku przemyt (zdjęcia)

Funkcjonariusze z lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie udaremnili na granicy z Białorusią w Terespolu przemyt 21,5 tys. paczek papierosów. Papierosy znaleźli w kilku wagonach pociągu towarowego.

Papierosy z białoruskimi znakami akcyzy ukryte były w składzie towarowym relacji Brześć–Małaszewicze. Funkcjonariusze znaleźli je w górnych suwnicach sześciu krytych wagonów.

To kolejny ukryty w ten sposób przemyt, przechwycony w ostatnich dniach na przejściu w Terespolu. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to ponad 320 tys. zł. Jak się okazuje, to największy w tym roku przemyt papierosów zatrzymany na kolejowym przejściu granicznym w Terespolu.

Szczegółowa rewizja składu przeprowadzona została w Oddziale Celnym w Małaszewiczach. Ustalenia w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

(fot. KAS)

3 komentarze

 1. Pan cieć z Miasta Inspiracji (wprzódy: Lublin)

  Największy w tym roku przemyt , ale do końca roku daleko, rekord może zostać jeszcze nie raz pobity.
  Temu „wyścigowi zbrojeń”, można by zapobiec, chociażby zrównując ceny fajurek z „ichnimi”, ale rząd czerpie z tego zbyt duże zyski, żeby się na to zdecydować.

 2. Zablokować tory jak przejście drogowe – co to ma być sankcje tylko na prywatny transport drogowy, tak się z rynku eliminuje konkurencje. Brawo PiS

 3. Przemyt Łukaszenki będzie miał teraz pod górkę, po co mu tem Poczytub był…

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1545zł -0.82%
 • GBP 5.2106zł -0.01%
 • EUR 4.4717zł -0.16%
 • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas