Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalne papierosy i alkohol na posesji w gminie Michów (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał nielegalne papierosy oraz alkohol. 42-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z Lublina ustalili, że jeden z mieszkańców miasta posiada znaczne ilości papierosów oraz alkoholu. Towar ten mógł trafić na ulice Lublina.

W środę mundurowi przeszukali m.in. jedną z posesji w gminie Michów. Tam mundurowi zabezpieczyli ponad 3700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 220 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz pieniądze w kwocie 60 tys. złotych.

Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby blisko 100 tys. złotych.

Do sprawy zatrzymano 42-latka. W czwartek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

42-latkowi gozi kara 3 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonej kontrabandy.

Nielegalne papierosy i alkohol na posesji w gminie Michów (zdjęcia)

Nielegalne papierosy i alkohol na posesji w gminie Michów (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

6 komentarzy

  1. Popyt goni podaż. Patrz na te plastikowe butelki ze spirytusem, i mam chyba rozwiazanie zagadki dlaczego w Lublinie ludzie wyskakują przez okna ? !

  2. Więcej akcyzy, więcej.

  3. Na alko to i 200,- mogą dać.
    Alkoholicy wyzdrowieją bo nie będzie ich stać, reszta się potruje samogonami.
    Same zalety….

  4. A prohibicja przyniesie odwrotny skutek ostatni raz paliłem oryginalne daje w szkole za dzieciaka to chyba z 30 lat temu było wincy akcyzy wincy

Z kraju