Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalne automaty, papierosy z przemytu, narkotyki i aparatura do bimbru

Funkcjonariusze lubelskiej KAS wraz z funkcjonariuszami policji prowadzili wspólne działania. Oprócz nielegalnych automatów do gier mundurowi zabezpieczyli papierosy z przemytu, bimber, a także narkotyki.

W miniony wtorek i środę funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Białej Podlaskiej wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej prowadzili działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego handlu wyrobami akcyzowymi oraz zwalczanie nielegalnego hazardu.

Oprócz zarekwirowanych nielegalnych automatów i papierosów w Chełmie, Łukowie i Białej Podlaskiej, mundurowi w trakcie działań na terenie jednej z posesji w powiecie łukowskim ujawnili 15 litrów bimbru oraz instalację służącą do jego produkcji.

Właściciele nielegalnych automatów do gier musza liczyć się z wysokimi karami. Przed sądem staną także osoby posiadające nielegalne papierosy, narkotyki oraz aparaturę do wytwarzania alkoholu i gotowy trunek.

Nielegalne automaty, papierosy z przemytu, narkotyki i aparatura do bimbru

Nielegalne automaty, papierosy z przemytu, narkotyki i aparatura do bimbru

(fot. KAS)

13 komentarzy

 1. a muj wój muwi rze

  … taka aparatura ( jak na foto ) co niedziela na giełdzie jest wystawiana do sprzedaży i nikt jej nie rekwiruje !!! ???

 2. Posiadanie takiej aparatury w Polsce jest calkowicie legalne, destylacja rowniez, jedynie produkcja alkoholu bez akcyzy jest prawnie zabroniona, a tym bardziej handel

  • No dobra, a czy jak destyluję to nie produkuję? Produkuję, tylko na własny użytek… Chore prawo, powinno się oddzielić dystrybucję od produkcji, zdjąć tą durną akcyzę na produkcję skoro jest ona na dystrybucję. Tylko po co to robić skoro kasa do skarbu państwa wpływa.

   • Dokładnie napisał: „produkcja alkoholu”. Sama destylacja nie jest zabroniona.

    • Mylisz się, jest zupełnie odwrotnie: Dz. U. 2006 Nr 208 poz. 1539. Wystarczy art. 1.
     Destylacja jest dozwolona tylko dla nastawow (np. owocowych) na alkoholu od którego zapłacone już akcyzę.

     • Nie złapałeś kontekstu z dyskusji poprzedników. Destylacja nie jest zabroniona, ale produkcja alkoholu poprzez destylację już tak.

 3. Polonista gawędziarz

  Celnicy w kafejce internetowej?

 4. od kiedy to aparatura do bimbru jest zabroniona? z tego co wiem to produkcja na własny użytek też jest legalna

 5. Niestety nie, produkcja alkoholu poprzez destylację jest zabroniona

 6. Władza zajmuje sie perdołami