Nielegalne automaty do gier w Chełmie (zdjęcia)

Funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w jednym z lokali na terenie Chełma ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych. Zarekwirowano osiem urządzeń, ich właściciele muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

W minioną niedzielę funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina prowadzili na terenie Chełma działania ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem.

W jednym z wolnostojących baraków mundurowi ujawnili osiem nielegalnych automatów do gier. Gracze mogli wygrywać nagrody rzeczowe i pieniężne.

Urządzenia zostały zarekwirowane przez funkcjonariuszy KAS jako dowody w sprawie karnej skarbowej.

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Niezależnie od tego oganizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

(fot. KAS)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. I co to komu przeszkadza, że ktoś chce sobie dorobić do marnej pensji? Człowiek tyra cały dzień i ledwo na jedzenie starcza, to na maszynie zagra wieczorem i może chociaż coś sobie zrobić, dzieciakom jakiś prezent kupić. A tu nie, trzeba na wszystkim co dobre dla ludzi łape położyć.

  • Ewidentnie jesteś uzależniony od gier hazardowych skoro uważasz, że na automatach można dorobić. Zamiast ładować w maszynę, kup coś dzieciom a na pewno będziesz wygrany. Osoby chore widzą tylko to co z maszyny wypada a nie ile w nią wrzuciły. Jak by tak było, jak napisałeś, tego typu automaty nie miały by racji bytu. Który idiota stawiałby urządzenie i tylko do niego dokładał? Nawet kara 100 tyś. ich nie odstrasza. Przemyśl to nim będzie za pózno. No chyba, że jesteś właścicielem takiej maszynki do golenie frajerów, to nic dziwnego, że w ten sposób reklamujesz rzekome krociowe zyski z gry na automatach.

 2. Brawo !!!

  Teraz Panowie gralnia na lwowskiej przy cmentarzu i budyneczek wypchany maszynami na parkingu przy tesco.
  Tylko tam jest utrudnienie w Postaci całodobowego dozoru ciecia Tomka w wyblakłym niebieskim seacie.

  • Tak właśnie myślą wszyscy jak piszesz i dlatego jest taka nagonka na maszyny. A prawda jest taka, że przegrywają ci co nie potrafią grać. Doświadczony gracz może wyciągnąć dziennie około 1000zł z maszyny. Każdą maszyne można rozegrać i potem się już tylko wygrywa.

  • Tam już wyczyszczone dawno i nic nie ma.

 3. obywatelu nie kradnij – rząd nie znosi konkurencji !!!

 4. Po co jeździć do Chełma jak w Lublinie jest pełno tego typu automatów. Hot Spoty działają bez problemu od wielu lat m.in. przy targu na Braci Wieniawskich czy obok giełdy na Spółdzielczości Pracy. Ich chyba ustawa nie obowiazuje

 5. Bardzo dobrze. Powinni w cholerę pozamykać wszystkie. Właściciele nie kontrolują dzieci i młodzieży. Ważne żeby kasę przynosili. Nikt nie zastanowi się skąd dziecko ma pieniądze i nikt nie przegoni takiego dzieciaka. Właściciel jednego z lokali sam opowiadał jaką miał bekę z dzieci (kamery i mikrofomy w środku) gdy opowiadały sobie co u nich w domach się dzieje. Wstyd

 6. KAS robi „akcje na pokaz z których tak naprawdę nic nie wynika. Chwalę się zatrzymanymi automatami, które po miesiącu i tak zwracają.
  Infolinia zgłoszeniowa to jakaś farsa, dzwonisz zgłaszasz lub wyślesz maila i cisza – olewanie sprawy. zaczynam odnosić wrażenie, że KAS bierze w łapę i dlatego olewa.
  Gdzieś w połowie listopada zgłaszałem lokal przy Nadbystrzyckiej i co?? i nic lokal nadal funkcjonuje w najlepsze, najciekawsze w tym wszystkim jest to że lokal znajduje się jakieś 300m od Komendy Wojewódzkiej Policji – najciemniej pod latarnią.
  Także KAS niech się w końcu weźmie UCZCIWIE za robotę do której jest powołana a nie robi sobie jaja.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku