Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalne automaty do gier i narkotyki. Jedna osoba zatrzymana

Chełmscy policjanci, na jednym z osiedli w Chełmie, zabezpieczyli działające bez zezwolenia automaty do gier hazardowych i narkotyki. Mundurowi zatrzymali znajdującego się tam 26-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę oraz mefedron.

Policjanci z Chełma w czwartek przeszukali niewielki lokal przemysłowo-gospodarczy w budynku na jednym z osiedli w Chełmie. Z ich przypuszczeń wynikało, że mogą być w nim organizowane nielegalne gry hazardowe. Gdy weszli do środka potwierdzili swoje podejrzenia. Wewnątrz pomieszczenia, w którym przebywało kilka osób, znajdowały się trzy nielegalne automaty do gier hazardowych.

Przy jednym z mężczyzn mundurowi ujawnili marihuanę w ilości pozwalającej na przygotowanie osiemdziesięciu dilerskich porcji oraz mefedron. W związku z tym 26-latek został zatrzymany. Był on już notowany za posiadanie narkotyków. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Zarekwirowane automaty trafiły do policyjnego depozytu. Dalsze postępowanie wyjaśni, kto w tym przypadku odpowiedzialny jest za zorganizowanie nielegalnych gier hazardowych. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

2 komentarze

  1. Ja obcakrajowca być tzw. innostranna

    „… znajdowały się trzy nielegalne automaty do gier hazardowych.”, czyli bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
    Niech Obywatele wiedzą, że jak legalnie przegrywać to z Lotto.

Z kraju