Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalna produkcja alkoholu zlikwidowana. Zarekwirowano sprzęt, alkohol i kilkaset litrów zacieru

Zacier i gotowy alkohol zabezpieczyli w trakcie przeszukania funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i policji z Opola Lubelskiego. Nielegalną produkcją alkoholu zajmowali się dwaj mieszkańcy gminy Łaziska.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Lublina wspólnie z policjantami z Opola Lubelskiego skontrolowali dwie posesje w gminie Łaziska w powiecie opolskim.

Jak się okazało na jednej z posesji, w pomieszczeniach mieszkalnych, piwnicy oraz garażu mundurowi znaleźli beczki z zacierem oraz gotowy alkohol – 200 l zacieru w beczkach, oraz 3l gotowego alkoholu.

Z kolei na drugiej posesji w piwnicy ujawniono 150l zacieru w beczkach, 30l gotowego alkoholu, oraz kolumnę rektyfikacyjną służącą do destylacji.

Nielegalną produkcją alkoholu zajmowali się dwaj mężczyźni w wieku 38 i 43 lat. Obaj usłyszeli zarzuty. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Opolu Lubelskim.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru producentów. Czyn taki stanowi przestępstwo, za które grozi kara do roku pozbawienia wolności.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

17 komentarzy

  1. sukces milicji !! a ja stad widze ze to była świecona woda i bekniecie za to słodko u katabasa

  2. W tamtych stronach to jednak jest folklor. Bo zobaczymy takie strony jak BIŁGORAJ tam się nic nie dzieje. No maja wieski zapiekanki. Ale ogólnie cisza. Czy tam policja działa inaczej czy tamtejsi ludzie są inni?? A może to nie Lubelszczyna?

  3. zgubiła go ta kuchenka duży pobór prądu

Dodaj komentarz

Z kraju