690 680 960

Niedawno go zbudowali, teraz się go pozbywają. Dom Kultury sprzedaje dworek za… kilka tys. złotych

Pomimo tego, że został zbudowany przed kilkoma tygodniami, już jest na sprzedaż. I to za kwotę kilku tysięcy złotych. Nowy właściciel może sobie ustawić dwór np. w ogrodzie. Oczywiście, jeżeli jest on odpowiednio duży, gdyż budynek jest naturalnych rozmiarów.

Zbudowany został w tym roku, do jego wykonania zostało użyte przede wszystkim drewno, zarówno deski sosnowe, jak też płyty OSB i pilśniowe. Nie brakuje też oryginalnych elementów z dawnych domów wiejskich. Są to m.in. okna i drzwi wejściowe. Przy budowie dworku poszczególne elementy łączono ze sobą za pomocą wkrętów i czopów stolarskich.

Budynek dworu został zaoferowany do sprzedaży przez Tomaszowski Dom Kultury. Instytucja ta chce za niego otrzymać kwotę… 6 tys. złotych. Wszystko dlatego, że nie jest to prawdziwy dwór, w którym można zamieszkać, lecz element scenografii. Imitacja budynku została wykonana na potrzeby niedawno przeprowadzonej XII Rekonstrukcji Bitew pod Tomaszowem Lubelskim. Konstrukcja ma być łatwa w demontażu a następnie w montażu, więc nowy właściciel może sobie ustawić dwór np. w ogrodzie. Oczywiście, jeżeli jest on odpowiednio duży, gdyż budynek jest naturalnych rozmiarów.

Rekonstrukcja historyczna bitwy pod Tomaszowem Lubelskim odbyła się w minioną niedzielę w Dąbrowie Tomaszowskiej. Uroczystości upamiętniały wydarzenia sprzed 81 lat, które stanowiły drugą największą batalię kampanii wrześniowej, po bitwie nad Bzurą. Bitwa pod Tomaszowem Lubelskim to w istocie dwie bitwy. Pierwsza miała miejsce w dniach 17–20 września 1939 roku, a druga trwała od 22 do 27 września 1939 roku. Pierwsza z bitew jest określana jako największe starcie pancerne Wojny Obronnej 1939 roku.

(fot. M. Banaszyńska/TDK)

4 komentarze

  1. Nagłówek wprowadza w błąd. Ten artykul zaliczam do clickbait

  2. Żuk niech kupi i postawi zamiast dworca „metropolitalnego”

    • Kaczyński i reszta niech to postawi zamiast portu lotniczego z którego nikt niebedzie latał.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas