Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niedawno go zbudowali, teraz się go pozbywają. Dom Kultury sprzedaje dworek za… kilka tys. złotych

Pomimo tego, że został zbudowany przed kilkoma tygodniami, już jest na sprzedaż. I to za kwotę kilku tysięcy złotych. Nowy właściciel może sobie ustawić dwór np. w ogrodzie. Oczywiście, jeżeli jest on odpowiednio duży, gdyż budynek jest naturalnych rozmiarów.

Zbudowany został w tym roku, do jego wykonania zostało użyte przede wszystkim drewno, zarówno deski sosnowe, jak też płyty OSB i pilśniowe. Nie brakuje też oryginalnych elementów z dawnych domów wiejskich. Są to m.in. okna i drzwi wejściowe. Przy budowie dworku poszczególne elementy łączono ze sobą za pomocą wkrętów i czopów stolarskich.

Budynek dworu został zaoferowany do sprzedaży przez Tomaszowski Dom Kultury. Instytucja ta chce za niego otrzymać kwotę… 6 tys. złotych. Wszystko dlatego, że nie jest to prawdziwy dwór, w którym można zamieszkać, lecz element scenografii. Imitacja budynku została wykonana na potrzeby niedawno przeprowadzonej XII Rekonstrukcji Bitew pod Tomaszowem Lubelskim. Konstrukcja ma być łatwa w demontażu a następnie w montażu, więc nowy właściciel może sobie ustawić dwór np. w ogrodzie. Oczywiście, jeżeli jest on odpowiednio duży, gdyż budynek jest naturalnych rozmiarów.

Rekonstrukcja historyczna bitwy pod Tomaszowem Lubelskim odbyła się w minioną niedzielę w Dąbrowie Tomaszowskiej. Uroczystości upamiętniały wydarzenia sprzed 81 lat, które stanowiły drugą największą batalię kampanii wrześniowej, po bitwie nad Bzurą. Bitwa pod Tomaszowem Lubelskim to w istocie dwie bitwy. Pierwsza miała miejsce w dniach 17–20 września 1939 roku, a druga trwała od 22 do 27 września 1939 roku. Pierwsza z bitew jest określana jako największe starcie pancerne Wojny Obronnej 1939 roku.

(fot. M. Banaszyńska/TDK)

4 komentarze

  1. Nagłówek wprowadza w błąd. Ten artykul zaliczam do clickbait

  2. Żuk niech kupi i postawi zamiast dworca „metropolitalnego”

    • Kaczyński i reszta niech to postawi zamiast portu lotniczego z którego nikt niebedzie latał.