Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niebieska Arena Lublin z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą

Podobnie jak w ubiegłych latach, 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Do akcji włącza się również Arena Lublin. Stadion miejski został podświetlony na niebiesko.

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą jest obchodzony przez ponad 350 milionów ludzi z różnych regionów świata. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości szerokich kręgów społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą. Akcja przypomina, że liczba przypadków cukrzycy wzrasta i nadal będzie wzrastać, o ile nie zostaną podjęte natychmiastowe działania prewencyjne.

Każdego roku Światowy Dzień Cukrzycy koncentruje się na jednym temacie, który jest przedmiotem specjalnej uwagi. Tematy dotychczas poruszane dotyczyły m.in. cukrzycy i praw człowieka, cukrzycy i stylu życia oraz kosztów cukrzycy. W tym roku tematem przewodnim jest: „Zobacz cukrzycę: Działajmy już dziś, by zmienić jutro.”.

– Już po raz kolejny Arena Lublin przyłączy się do globalnej akcji – w ramach jednoczenia się z osobami chorymi oraz poparcia prowadzonych na całym świecie działań walki z tą choroba wiele przedsiębiorstw i instytucji w znaku solidarności podświetla swoje obiekty na niebiesko. Kolor ten jest przyjętym przez Światową Federacje Cukrzycy symbolem zjednoczenia ludzi dobrej woli na rzecz tej choroby. Lubelski stadion zaświeci na niebiesko dziś o godz. 17 – informuje Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca”.

Do akcji z roku na rok przyłącza się coraz więcej instytucji. W ubiegłych latach na niebiesko rozbłysły m.in. Pałac Kultury, Centrum Olimpijskie w Warszawie, Opera w Sydney, Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio De Janeiro i wiele innych obiektów na całym świecie.

_mg_4014

_mg_4016

_mg_4010

2016-11-14 18:45:13
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. niebieskie światełko uzdrowi cukrzyków jak Anatolij Kaszpirowski…

 2. Największym sukcesem Areny Lublin w walce z cukrzycą jest (pośrednio) zaoranie Cukrowni Lublin.

 3. A to nie jest tak że to jest obiekt Lublina? Czyli Lublin protestuje żeby było więcej badań odnoście cukrzycy. to może niech lublin coś zrobi a nie protestuje… to tak jak ja bym codziennie gasił światło o 17 15 żeby zaprotestować że za mało jest sprzątane u mnie na kawalerce….

  • Umiejętność czytania to jedno ale czytanie ze zrozumieniem to już całkiem inna kwestia: „– Już po raz kolejny Arena Lublin przyłączy się do globalnej akcji – w ramach jednoczenia się z osobami chorymi oraz poparcia prowadzonych na całym świecie działań walki z tą choroba wiele przedsiębiorstw i instytucji w znaku solidarności podświetla swoje obiekty na niebiesko.” W/g mnie raczej chodzi o poparcie a nie o protest. To tak odnośnie tematu artykułu. Natomiast inną sprawą jest godzina gaszenia światła o godz. 17:15 w ramach wyżej zasygnalizowanego protestu 😉 .

 4. Nie chce oceniać inicjatywy akcji, sądząc po komentarzach powyżej budzi emocje.
  Oceniam tylko stadion miejski i jego możliwości a wygląda naprawdę imponująco 🙂
  Z gustem i klimatem, mimo że nie jest tak gigantyczny jak w Warszawie PGE Narodowy ale robi wrażenie 🙂

  • To po to Arenę wybudowano by ją podświetlać? Cholernie droga fanaberia. Równie dobrze mogli z tektury postawić, jak w „Misiu”. Nikt by się nie skapował, tak dużo się tam dzieje, że łąka i makieta by starczyła.

   • No to powiedz nam jak droga jest ta fenaberia, bo swiatło jest energooszczedne czy piszesz tylko, zeby bic piane.