Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne pozostałości z czasów wojny. Pocisk moździerzowy na posesji, granat w wykopie

Wczoraj na terenie województwa lubelskiego zostały odnalezione pozostałości z czasów II wojny światowej. W Zwierzyńcu na jednej z posesji znajdował się pocisk moździerzowy, zaś w Oblasach w wykopie natrafiono na granat.

W środę policjanci z Zamościa otrzymał zgłoszenie, że na terenie posesji w Zwierzyńcu został odnaleziony pocisk prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Zgłaszający przekazał, iż pocisk moździerzowy został odkopany na działce podczas prac budowlanych.

Powiadomieni policjanci interweniowali na miejscu i zabezpieczyli teren oraz zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Na miejsce skierowano patrol saperski z jednostki wojskowej, który zajął się neutralizacją pocisku.

Z kolei w Oblasach w gminie Janowiec w powiecie puławskim, podczas prac przy kładzeniu kabli elektrycznych, pracownicy wykopali koparką granat moździerzowy. Policyjny pirotechnik, który udał się na miejsce stwierdził, że granat pochodzi z czasów II wojny światowej i może być niebezpieczny.

Przeprowadzono ewakuację pracowników. Na miejsce zostali wezwani saperzy z 34 Patrolu Rozminowania z Dęblina. Do czasu ich przyjazdu, teren zabezpieczali policjanci. Wczoraj granat został przewieziony przez saperów w bezpieczne miejsce, a następnie zdetonowany.

(fot. Policja)

Jeden komentarz

  1. Najwyższy czas przyłączyć Świdnik do Lublina. Korzyści będą oczywiste a i tak to kwestia czasu więc może teraz?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo