Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne opady marznące możliwe są na obszarze województwa lubelskiego. Kierowcy i piesi powinni zachować ostrożność

Miejscami prognozowane są w regionie słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Ostrzeżenie o trudnych warunkach do jazdy dotyczy powiatów: janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, Lublina, łukowskiego, opolskiego, puławskiego, radzyńskiego i ryckiego.

Przez Polskę przemieszcza się dziś z zachodu na północ i północny-wschód mało aktywny front atmosferyczny o charakterze okluzji, dodatkowo na froncie pojawił się niewielki i płytki niż. Do południowej połowy Polski napłynęło cieplejsze powietrze polarnomorskie, natomiast na północy zalega chłodniejsze arktyczne.

Pierwszy raz od kilku dni temperatura wzrosła do wartości dodatnich w województwie lubelskim. Na termometrach zanotowano od 1°C do 3°C w najcieplejszym momencie dnia. Z prognoz wynika, że w nocy z poniedziałku na wtorek oraz we wtorek w pierwszej części dnia możliwe są lokalne opady marznącej mżawki i deszczu, które mogą spowodować miejscami gołoledź. Temperatura wyniesie od -2°C do 0°C w najchłodniej części nocy.

Prawdopodobieństwo lokalnych opadów powodujących gołoledź na drogach i chodnikach ocenia się na 70%.

Wygląda na to, że w okolicach 24 listopada 2022 nad regionem pojawią się większe opady śniegu, ale o tym będziemy informować w kolejnych artykułach bliżej terminu, gdy prognozy ustabilizują się.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów nad Polską

(fot. pixabay.com)

Autor: redakcja

3 komentarze

 1. Kierowcy i piesi powinni zachować ostrożność – suchy piaseczek się kłania.
  W dziurawych kieszeniach spodni i wiadereczkach wszelakich.
  No i łopateczka…

 2. Wróżbici przewidują opady marznącej mżawki i deszczu… jak „nie psypiom” będzie sie działooo !!!
  Chirurdzy pewnie gips mają przygotowany, że o szrotmistrzach, grabarzach, i cołaskabiorcach nawet nie wspomnę.
  Tym razem.

 3. ,aa,boKrzycho.paPj

  Ludzie po prostu wyjedzcie wcześniej do pracy ,by nie zasuwać sto i sto czterdzieści,tylko 40,50 i 60 km/h