Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niebawem ruszy kolejny etap modernizacji linii kolejowej. Pasażerowie pociągów przesiądą się do autobusów

Trwa modernizacja linii kolejowej Lublin – Stalowa Wola Rozwadów. Wraz z początkiem marca rozpocznie się kolejny etap prac. Oznacza to wstrzymanie ruchu kolejowego. Pasażerowie będą korzystać z komunikacji zastępczej.

W czwartek kolej zaprezentowała postęp prac na modernizowanym szlaku kolejowym Lublin – Stalowa Wola Rozwadów. Do tej pory przebudowano ponad 5 kilometrów torów pomiędzy Lublinem a Zemborzycami, wymienionych zostało ponad 11 tysięcy podkładów oraz zamontowano dwa rozjazdy. Z drugiej strony, czyli na stacji w Stalowej Woli przebudowano już tory, gotowych jest też siedem rozjazdów oraz peron.

Kolejny etap inwestycji, który rozpocznie się wraz z początkiem marca, to prace torowe na odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik. Oprócz modernizacji torów, wyremontowane zostaną perony na przystankach: Krężnica Jara, Majdan, Niedrzwica Kościelna, Leśniczówka, Wilkołaz Wieś i Pułankowice. Tutaj prace potrwają do końca sierpnia.

W związku z tym od czwartku 1 marca pasażerowie pociągów Przewozów Regionalnych relacji Lublin – Szastarka – Lublin, oraz PKP Intercity kursujących w kierunku Rzeszowa, będą korzystać z komunikacji zastępczej. Autobusy będą zatrzymywały się we wszystkich miejscowościach, gdzie przystanki miały pociągi. Z kolei autobusy zastępujące pociągi do Rzeszowa na przystankach w Kraśniku, Zaklikowie, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Nowej Dębie i Kolbuszowej.

(fot. lublin112)
2018-02-15 23:34:20

.

6 komentarzy

  1. Lepiej żeby przesiedli się na rowery, będzie szybciej i wygodniej.

  2. To po co remontować i wydawać miliony, jak można ludzi wozić busami ?

  3. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale na trasie Lublin-Kraśnik całkiem niedawno wymieniano podkłady i tłuczeń ??!?!
    Dlaczego robione jest to ponownie ???

  4. Komunikaja zastępcza…. pewnie dadzą 2 kursy na krzyż! Ha ha! No tutaj nam dali zastępczą Lublin-Dęblin- ha! Ilość kursów 6~Ha ha.Ostatni z Lublina autobus odjeżdża o 19.47…. To śmiech!

  5. Co z szynobusami Regio z Lublina do Rzeszowa i z Rzeszowa do Lublina??? Rozumiem, ze też będą podstawiane autobusy???