Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Niebawem ruszą prace przy budowie drogi ekspresowej Kurów – Puławy. O ile nie będzie protestów

Rozstrzygnięto przetarg na budowę drugiej części obwodnicy Puław oraz połączenia trasy z węzłem Kurów. Za trzy lata kierowcy pojadą nową trasą.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejsza ofertę na budowę drogi ekspresowej S12 będącej połączeniem węzła Kurów Zachód na S17 z mostem przez Wisłę w Puławach. Z sześciu ofert, które wpłynęły od firm chętnych na wykonanie trasy, najlepsza okazała się ta, złożona przez konsorcjum firm Energopol Szczecin oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia. Zaproponowali oni cenę 233.082.003,72 zł oraz wykonanie inwestycji w 34 miesiące. Dodatkowo dają 10 lat gwarancji na nową drogę.

Jeżeli pozostali oferenci nie złożą odwołań co do wyboru, a także Prezes Urzędu Zamówień Publicznych wyda pozytywny wynik prowadzonej kontroli, pozwoli to na podpisanie umowy jeszcze w tym roku. To z kolei, jeżeli oczywiście będzie sprzyjająca pogoda, umożliwi rozpoczęcie pierwszych prac przygotowawczych.

Nowy odcinek trasy będzie miał ok. 11,8 km długości. Całkowicie nowa trasa powstanie na długości ok. 10,5 km zaś na odcinku ok. 1,3 km do istniejącej już jezdni zostanie dobudowana druga. Nad linią kolejową w Puławach powstanie wiadukt. Dodatkowo na całej trasie będą dwa węzły, dwa skrzyżowania typu wjazd i zjazd na drogę ekspresową, cztery wiadukty drogowe i trzy mosty. Dla zwierząt wybudowane zostaną podziemne przejścia oraz drogi serwisowe dla obsługi ruchu lokalnego.

Niebawem ruszą prace przy budowie drogi ekspresowej Kurów – Puławy. O ile nie będzie protestów

(fot. GDDKiA)
2014-11-18 18:07:13

Autor: redakcja

4 komentarze

  1. Niech zaczynają jak najszybciej!

  2. 3 lata + rok opóźnienia 🙂

  3. ” jeszcze w tym roku pozwoli to na podpisanie umowy jeszcze w tym roku.”

  4. Brawo dla redakcji za MAPĘ! W tym przypadku wiedziałem co i gdzie, ale odnoszę wrażenie, że większość dużych portali ma jakiś organiczny wstręt do map, kiedy piszą o nowych drogach. Kompletnie niezrozumiałe. Piszą trzy akapity opisówki, zamiast umieścić jeden obrazek.