690 680 960

Nie żyje 10-latka poszkodowana w wypadku na drodze krajowej nr 63 (zdjęcia)

W szpitalu zmarła 10-latka poszkodowana w wypadku, do którego doszło 23 sierpnia w miejscowości Sławatycze Kolonia. Kierujący volkswagenem wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował znak STOP i doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się audi. Do szpitala trafiło łącznie sześć osób.

Do wypadku doszło w miniony wtorek po południu w miejscowości Sławatycze Kolonia w powiecie bialskim, na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 63 (Radzyń Podlaski – Sławatycze) z drogą podporządkowaną. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych. Po zderzeniu oba auta wypadły z drogi. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna, policja, a także dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagenem 35-letni obywatel Mołdawii podróżujący z żoną i dwójką małych dzieci, wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował znak STOP i doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się samochodem marki Audi. Tym pojazdem podróżował 46-letni mieszkaniec gminy Sławatycze wraz z 10-letnią córką.

W wyniku zdarzenia wszystkie osoby z pojazdów biorących udział w wypadku zostały przetransportowane do szpitali. Jak nam przekazano, dwa dni temu w szpitalu zmarła 10-latka poszkodowana w wypadku, podróżująca z ojcem w audi. Szczegółowy przebieg zdarzenia oraz jego przyczyny ustali śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora.

(fot. Policja Biała Podlaska)

11 komentarzy

 1. Tragedia straszna.

 2. Szkoda dziecka,tragedia dla rodziców:(

 3. Ile będzie pustych ławek w szkole na rozpoczęciu roku szkolnego.?????

 4. no niestety sprawca powinien minimum 10 lat posiedzieć w ZK

 5. Audi musiało się faktycznie prawidłowo poruszać, skoro połowy samochodu nie ma… Z przepisową prędkością.

 6. Lokalny działacz Marian

  Sprawca wypadku(obcokrajowiec) hula sobie po szpitalu prokurator nie zastosował nawet żadnego środka dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania żenada państwo z tektury

 7. Gdyby to nie było 30-letnie audi tylko inny choćby 20-letnia Laguna za 3000zł to skutki nie byłyby tak tragiczne. Ale taniej było starym struclem…

  • To prawda. Jakby mieli 20 letnia lagunę to by żyła bo by nawet tam nie dojechali. Miałem kiedyś lagunę II to więcej kilometrów mpkiem zrobiłem niż tym padłem. Na plus to miała wspaniałe zabezpieczenia antykradzieżowe. Kartę można nawet w samochodzie zostawiać i tak złodziej nie odpali.

  • Pan tak serio ? Laguną głównie mogliby podróżować, ale w kabinie lawety. W 30 letnim Audi jest więcej blachy niż w kilku Renault razem wziętych.
   P.S.
   Nie jestem fanem ani jednej ani drugiej marki.

 8. Okropna sprawa, to nie pierwszy wypadek w tym miejscu i nie pierwszy śmiertelny. Znak stopu jest tam bardzo dobrze widoczny, a mimo to są wymuszenia i wypadki. Przydałoby się tam jakieś małe rondo spowalniające ruch, bo niektórzy kierowcy mają widocznie problem zrozumieć co to znaczy „stóp”.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas